تقویتی کنکور
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
تقویتی کنکور
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

حمایت ۴ کشور اروپایی از ادعای ضدایرانی دانمارک

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، وزرای خارجه سوئد، نروژ، فنلاند و ایسلند با صدور بیانیه‌ای مشترک، از ادعای ضدایرانی اخیر دولت دانمارک حمایت کردند.

کپنهاگ دیروز ایران را به تلاش برای قتل یکی از سرشاخه‌های گروهک تروریستی «الاهوازیه» در خاک این کشور متهم کرد؛ وزارت خارجه ایران، این اتهام‌زنی را به شدت رد کرد و گفت که طرح چنین مسائلی، تلاشی است برای منحرف کردن مسیر رو به جلوی روابط ایران و اتحادیه اروپا.

روز چهارشنبه 9 آبان، وزرای خارجه 5 کشور حوزه اسکاندیناوی از جمله خود دانمارک، با انتشار بیانیه‌ای مشترک، از اقدام اخیر کپنهاگ دفاع کرده و گفته‌اند: «ما امروز اطلاعات ارائه‌شده از سوی همکار دانمارکی‌مان در خصوص سوء قصد نافرجام یک مأمور اطلاعاتی ایران را با نگرانی شنیدیم. در این لحظه، ما همبستگی کامل خود با دوستان و شرکایمان در دانمارک را اعلام می‌کنیم.»

در ادامه این بیانیه آمده: «ما این مسئله را بسیار جدی می‌گیریم. چنین اقداماتی کاملا غیرقابل‌قبول است.»

در انتهای بیانیه وزرای خارجه 5 کشور حوزه اسکاندیناوی آمده: «ما هر گونه تهدید امنیت منطقه نوردیک را به شدت محکوم می‌کنیم. مهم این است که کشورهای این منطقه، به هنگام مواجهه با مخاطراتی که جوامع ما را هدف قرار می‌دهد، دوشادوش یکدیگر می‌ایستند.»

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر