روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

با ویژگی های گروه خونی O آشنا شوید!

گروه خونی افراد یکی از شاخصه های مهم خونی است که هر فردی باید اطلاعات لازم درباره آن را داشته باشد و در زمان مناسب از این اطاعات بهره بگیرد. گروه خونی O به علت فراگیرتر بودن دارای مشخصات و ویژگی هایی است که در ادامه با آن ها آشنا خواهید شد.

گروه خونی و ویژگی های مربوط به آن ها می تواند بر سلامت ما تأثیر بگذارد. در واقع بعضی ها نیز بر این باورند که بخت و شخصیت آن ها نیز در گروه خونی ان ها قرار دارد. بر اساس مهمترین تقسیم بندی، خون انسان‌ها به چهار دسته AB ,B ،A و O و بر اساس طبقه بندی دیگر به گروه‌های مثبت و منفی تقسیم می‌شود. بیشترین افراد در جهان دارای گروه خونی O می‌باشند. بنابراین ویژگی های گروه خونی O می تواند برای بسیاری از افراد حائز اهمیت باشد. در ادامه مطلب با مشخصات و ویژگی های گروه خونی O آشنا خواهید شد.

 

گروه خونی

 

ویژگی های گروه خونی O

4 نوع خون اصلی وجود دارد که با وجود یا عدم وجود آنتی ژن های A و B در سطح سلول های قرمز و آنتی بادی های A و B در پلاسما تعیین می شود. علاوه بر آنتی ژن های A و B، یک پروتئین به نام Rh وجود دارد که می تواند باشد یا نباشد. در کل این 8 نوع گروه خونی را تشکیل می دهند:

O+ ,  O- ,  A+ ,  A- , AB+ , AB - , B + , B - 

 خون نوع O دارای هیچ آنتی ژن A و B در گلبول های قرمز خون نیست، اما آنتی بادی A و B در پلاسما دارد. نوع +O شایع ترین نوع گروه خونی است.

 

افراد با گروه خونی O اهدا کنندگان جهانی هستند

افراد دارای گروه خونی +O می توانند خون خود را به همه گروه های 4 گانه با زیر گروه RH مثبت اهدا کنند. گلبول های قرمز گروه خونی -O را می توان به تمام 8 زیر گروه انتقال داد، که باعث می شود آن یک نوع خون جهانی باشد که همیشه برای انتقال اضطراری مورد نیاز است. بنابراین این گروه خونی مهم ترین گروه برای نجات جان بیماران می باشد. علاوه بر این، گروه خونی -O برای نوزادانی که سیستم ایمنی آن ها کمتر توسعه یافته است، ایمن ترین گروه خونی خواهد بود.

 

افراد با گروه خونی O فقط از مشابه خود خون می گیرند

افراد دارای گروه خونی +O می توانند از هر دو گروه O مثبت و منفی خون بگیرند. اما گروه خونی -O فقط از گروه خونی خود می تواند دریافت کند. در موارد اضطراری که گروه خونی O منفی وجود ندارد، می توان آن را با O مثبت جایگزین کرد.

 

گروه خونی O

 

مشکلات سلامتی گروه خونی O

طبق گفته های دانشمندان، راه هایی وجود دارد که در آن بیوشیمی خون، سلامت ما را تعیین می کند. با وجودی که تأثیر انواع خون در سلامتی ما هنوز در مرحله تحقیق است، نظریه های خاصی در مورد خطرات و مزایای سلامتی افراد مبتلا به انواع مختلف خون وجود دارد. به ویژه در نظر گرفته شده است که افراد مبتلا به گروه خونی O می توانند نسبت به ابتلا به برخی از عفونت های باکتریایی و ویروسی در مقایسه با سایر گروه های خونی حساستر باشند.

 

مزایای سلامتی گروه خونی O

افراد مبتلا به خون نوع O کمترین خطر ابتلا به بیماری قلبی عروقی را در مقایسه با افراد مبتلا به نوع A، B و AB دارند. مطالعات نشان می دهد افراد مبتلا به نوع غیر O دارای 25٪ احتمال بیشتر خطر ابتلا به سرطان پانکراس هستند. بیشتر افراد مبتلا به نوع خون O دارای خطر کمتر بیماری های گردش خون و اختلالات ژنتیکی هستند. با این حال، حفظ یک شیوه زندگی سالم و مدیریت عوامل خطر برای پیشگیری از بیماری ها مهم است نه گروه خونی شما.

 

گروه خونی O

 

رژیم غذایی گروه خونی O

شما ممکن است اصطلاح "رژیم های گروه خونی" را شنیده باشید که ادعا می کنند که خوردن محصولات خاصی مطابق با نوع خون شما به شما کمک خواهد کرد که سالم باشد. علی رغم محبوبیت زیاد آنها، رژیم های غذایی گروه خونی دارای شواهد علمی نیستند و به طور جهانی تایید نشده اند. متخصصان تغذیه معتقدند بهتر است یک رژیم غذایی شخصی با توجه به وضعیت بهداشت فردی خود، به جای رژیم غذایی مربوط به گروه خونی پیگیری شود.

 

شخصیت شناسی گروه خونی O

تأثیر گروه خونی بر صفات شخصیت افراد، همچنان بحث انگیز است. اما این نظریه در برخی کشورها به ویژه ژاپن بسیار محبوب است. نمایش های تلویزیونی، روزنامه ها و مجلات اغلب افسانه های گروه خونی و نمودارهای سازگاری عاشقانه را منتشر می کنند. همچنین در انیمیشن ها و بازی های رایانه ای ژاپنی، شخصیت انواع گروه های خونی را ذکر می کنند. ژاپنی ها معتقدند افرادی که دارای نوع خون O هستند سخاوتمندانه، پرشور، اجتماعی و موفق هستند و بهترین بازی عاشقانه بین نوع O و نوع A وجود دارد. اما هنوز هیچ گونه شواهد علمی برای این موضوعات به دست نیامده است.

 

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر