تقویتی کنکور
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
تقویتی کنکور
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

واشنگتن تاجر نزدیک به کلینتون را به نقض تحریم‌های ایران متهم کرد

خبرگزاری فارس: رئیس شرکتی که مسئولیت تغذیه نظامیان آمریکا در افغانستان را به عهده دارد به نقض تحریم‌ها علیه ایران و جرائم دیگر متهم شد.

دولت فدرال آمریکا در کیفرخواستی یک شهروند آمریکایی-اردنی به نام «عبدل هودا فاروقی» را که روابط دیرینه‌ای با «بیل کلینتون»، رئیس‌جمهور اسبق آمریکا و همسرش «هیلاری کلینتون» دارد به اقدام برای پولشویی، نقض تحریم‌های ایران و کلاهبرداری متهم کرده است.

به نوشته روزنامه نیویورک‌تایمز، اتهامات مطرح‌شده علیه این تاجر مربوط به قرارداد‌هایی به ارزش بیش از 8 میلیارد دلار است که شرکت او به نام «Anham FZCO» برای تأمین غذا و سایر حمایت‌های لوجستیکی برای نظامیان آمریکا در افغانستان ارائه داده است.

اتهامات مطرح‌شده علیه این تاجر، سه شرکت خدمات تغذیه که از سال 2005 مشغول ارائه خدمات به نیرو‌های آمریکا در افغانستان بوده‌اند را شامل می‌شود.

دیگر نفراتی که در این پرونده متهم شده‌اند «مازن فاروقی»، برادر متهم اصلی و «صلاح معروف»، مالک یک شرکت همکار با شرکت‌های برادران فاروقی هستند. این دو نفر، هر دو شهروند آمریکا هستند.

به نوشته نیویورک‌تایمز این سه نفر همگی پنجشنبه گذشته در دادگاه منطقه واشنگتن متهم شدند، اما همگی به قید وثیقه 50 هزار دلاری آزاد شدند.

بعد از پیروزی شرکت Anham در سال 2012 در مناقصه ارائه خدمات تغذیه به نیرو‌های افغانستان در سال 2012 پیمانکار قبلی یعنی شرکت Supreme Group این گلایه را مطرح کرد که شرکت Anham با اقدامات مختلف از جمله حمل محموله‌ها از طریق ایران رقیبش را کنار زده است.

وزارت دادگستری آمریکا در بیانیه‌ای روز پنجشنبه مدعی شده فاروقی و همکارانش با انتقال محموله‌های غذایی از طریق ایران توانسته‌اند پول پس‌انداز کنند.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر