تقویتی کنکور
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
تقویتی کنکور
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

نکاتی برای یک ازدواج موفق که شاید ندانید!

اگر می خواهید یک ازدواج موفق داشته باشید، بسیار مهم است یاد بگیرید که چگونه به یکدیگر احترام بگذارید. برای داشتن یک ازدواج موفق باید نکات کلی را کاملا رعایت کنید.

شرایط بسیاری وجود دارد که می تواند شعله های عشق را از بین ببرد. به همین دلیل باید برای ایجاد و حفظ یک ازدواج موفق تلاش خود را انجام دهید. صرف نظر از اینکه شما چقدر طرف مقابل را دوست دارید، تفاوت های موجود میان زوجین مانند سطح تحصیلات، تفاوت فرهنگی و ... می تواند منجر به ایجاد موقعیت هایی شود که طرفین آمادگی ذهنی برای مقابله با آن ها را ندارند. زندگی با خوشحالی پس از ازدواج همیشه برای بسیار از افراد یک رویا است. اما با رعایت نکاتی می توانید ازدواج موفقی داشته باشید.

 

ازدواج موفق

1. ارتباط برقرار کنید

ارتباطات اساس هر ازدواج و رابطه موفق است. سعی کنید بهترین دوست را در شریک زندگی خود داشته باشید. در مورد مسائل روزمره صحبت کنید. در مورد اهداف و پروژه های خود با شریک زندگی خود مشورت نمایید. تا جایی که می توانید قدردانی خود را نشان دهید، و با احترام اختلاف نظرهایتان را مورد بحث قرار دهید. هدف این است که راه حل های بیشتری را بیابید و اختلافات کمتری ایجاد شود.

 

2. گوش کنید

اگر می خواهید یک ازدواج موفق را تضمین کنید، باید خودخواهی خود کنار بگذارید. همیشه در مورد خود و نیازهایتان صحبت نکنید و با توجه و جدیت گوش دهید. اگر می توانید در دست یابی به اهداف کمک کنید و اگر کاری از دستتان بر نمی آید، حس حمایت و اعتماد را به طرف مقابل نشان دهید. از دستاوردهای خود لذت ببرید و هر موضوعی را که ممکن است با هم مخالفت کنید تصحیح کنید. هیچ کس هرگز به طور کامل در مورد همه چیز موافق نیست، بنابراین موضوعات را شخصی نکنید.

 

3. از زندگی سالم جنسی لذت ببرید

رابطه جنسی عاشقانه اساس و پایه یک ازدواج موفق و پایدار است. به ورطه تکرار نیفتید. جرقه های عشق را نگه داشته و شریک زندگی خود را در هر لحظه سورپرایز کنید. پیدا کردن موقعیت های جدید، آزمایش چیزهای جدید و صحبت در مورد هر آنچه که برایتان لذت بخش خواهد بود، می تواند راهی برای تداوم زندگی مشترک باشد.

 

ازدواج موفق

4. گذشت داشته باشید

هیچ کس کامل نیست و ما به عنوان انسان، فرصت های بی شماری برای اشتباه کردن داریم. شکست و پشیمانی می تواند حس بخشندگی را در شما تقویت کند. اطمینان حاصل کنید که آنچه که یک بار بر روی رابطه تاثیر گذاشته است دوباره اتفاق نخواهد افتاد. علاوه بر این در مورد اقدامات مناسب برای قرار گرفتن در مسیر موفقیت و خوشبختی برنامه ریزی نمایید.

 

5. زخم های قدیمی را باز نکنید

اگر چیزی ناخوشایند رخ داده است و شما آن را را فراموش کرده اید، هر بار که اختلاف نظر دارید، این موضوع را بیش از هر زمان دیگری مطرح نکنید. این یک ضربه به شریک زندگی و سلامت روحی و روانی او خواهد بود. آنچه که قبلا مورد بحث قرار گرفته است باید به منظور ادامه پیشرفت و ایجاد تجربیات جدید استفاده گردد.

 

6. حریم شخصی را به رسمیت بشناسید

همه می دانند که یک زوج از دو نفر ساخته شده اند. اما باید توجه داشته باشید که هر کدام از زوجین هنوز یک فرد با تمام ویژگی های یک انسان هستند. بنابراین احترام به فضا و حریم شخصی یکدیگر می تواند روشی مناسب برای ایجاد حس اعتماد گردد. اگر طرفین بخواهند کاملا وقت یکدیگر را به هم اختصاص دهند، قطعا این روش منجر به خستگی و ایجاد بحث های بیشتری خواهد شد.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر