تقویتی کنکور
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
تقویتی کنکور
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

بهانه تازه آمریکایی‌ها برای فشار به ایران

نمایندگان کنگره آمریکا قصد دارند با ارائه دو قطعنامه، ایران را برای آزادی «رابرت لوینسون» مأمور سابق اف‌بی‌آی که ادعا می‌شود در جزیره کیش ناپدید شده، تحت فشار قرار دهند.

 طبق گزارش رسانه‌های آمریکایی، نمایندگان کنگره این کشور با معرفی دو قطعنامه ضدایرانی دیگر قصد دارندایران را برای آزاد کردن «رابرت (باب) لوینسون» -مأمور سابق اف‌بی‌آی که ادعا می‌شود در جزیره کیش ناپدید شده- تحت فشار قرار دهند.

سناتور جمهوری‌خواه «مارکو روبیو» و «تد دوچ» عضو مجلس نمایندگان آمریکا دو نماینده‌ای هستند که این قطعنامه‌ها را معرفی کرده‌اند. 

دوچ درباره قطعنامه خود گفت: «ما از دولت ایران می‌خواهیم به تعهداتش در مسئله باب لوینسون عمل کند و از کشورهای خارجی هم می‌خواهیم ایران را به انجام کارهای بیشتر در این باره ترغیب کنند.»

مارکو روبیو نیز در قطعنامه‌ خود از دولت ایران خواسته به «وعده‌های مکرر» خود برای کمک به یافتن و بازگرداندن لوینسون به آمریکا عمل کند. 

آمریکا مدعی است لوینسون بیش از یک دهه پیش در هتلی در جزیره کیش ربوده شده ولی هرگز درباره علت حضور او در ایران توضیح نداده است. مقامات کشورمان بارها ادعاهای مقامات آمریکایی در خصوص اطلاع داشتن از سرنوشت لوینسون را رد کرده‌اند. 

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر