روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

روایت علی لاریجانی از برنامه ویژه تسهیل کسب و کار و عملیات روانی مایوس‌کننده

باشگاه خبرنگاران نوشت: لاریجانی گفت: گاهی اوقات عملیات روانی به منظور یأس و ناامیدی در افکار عمومی مطرح شود تا سرمایه گذاری صورت نگیرد.

روایت علی لاریجانی از برنامه ویژه تسهیل کسب و کار و  عملیات روانی مایوس‌کننده

علی لاریجانی رئیس مجلس پس از جلسه مشترک با وزرای اقتصاد، کار، صنعت، راه و شهرسازی، رئیس سازمان برنامه و بودجه، رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس و رئیس کل بانک مرکزی در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، گفت: در جلسه امروز بحث‌های مفصلی درباره رونق تولید مطرح و قرار شد همه پیشنهادها با همراهی وزرای کابینه و کمیسیون‌های تخصصی جمع آوری و به صورت مشخص تعیین و تا پایان اردیبهشت ارائه شود.

وی افزود: موضوع سرمایه در گردش کارخانجات، نحوه گسترش فعالیت‌ها صادراتی به ویژه با همسایگان، گسترش فعالیت‌های توریستی، استفاده از فناوری‌های جزء و متوسط و همچنین صنایع وابسته به کشاورزی و تسهیل فضای کسب و کار از مهمترین موضوعاتی بود که مطرح و مقرر و بر ملزومات آن نیز تاکید گردید و قرار شد همه پیشنهادات در این زمینه‌ها به صورت جزئی با برنامه مشخص ارائه شود تا در طول سال این برنامه‌ها در عمل تحقق یابد.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بر این اساس قرار است بخشی از مسائل که در اختیارات قانونی وزارتخانه هاست خود وزرا آن را پیگیری کنند و اگر مسائلی به سطوح بالاتر مربوط می‌شود نیز ارائه کنند تا در جلسات سران قوا تصمیم گیری شود در عین حال اگر نیاز به حذف برخی مقررات است با همکاری معاونت قوانین پیگیری و به مجلس ارائه شود تا نمایندگان برای آن تصمیم گیری کنند چرا که ممکن است نیاز به تغییر برخی مقررات و یا حذف آن‌ها باشد.

لاریجانی همچنین با توصیه به رسانه‌ها گفت: ممکن است گاهی اوقات عملیات روانی به منظور یأس و ناامیدی در افکار عمومی مطرح شود تا سرمایه گذاری صورت نگیرد و از سوی دیگر اطلاع رسانی غلط نیز ممکن است انجام شود بنابراین رسانه‌ها باید شرایط را برای تسهیل فضای کسب و کار و همچنین معرفی کار آفرینی‌های مناسب فراهم کنند. وی درباره نتیجه موضوعات در خصوص سود مرکب نیز افزود: قرار شد بانک‌ها نظر کارشناسی خود را در این باره ارائه کنند تا اگر نیاز به اصلاحی دارد اقدام شود و اگر این گونه نشد روش دیگری را پیگیری کنیم.

23212

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان