تقویتی کنکور
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
تقویتی کنکور
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
کنجدسرا

صدای آمریکا: طالبان مانع رفتن دانش آموزان به مدارس نمی‌شوند

وزیر آموزش و پرورش افغانستان اعلام کرد که طالبان در مناطق تحت کنترل خود از رفتن دانش آموزان به مدارس جلوگیری نمی‌کنند و حتی دختران نیز می‌توانند به مدارس بروند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان، محمد میرویس بلخی وزیر آموزش و پرورش افغانستان به «صدای آمریکا» گفت: این وزارت با طالبان به توافق رسیده است تا مدارس در مناطق تحت کنترل آنها به فعالیت خود ادامه دهند.

وی افزود: بر اساس این توافق دانش آموزان در مناطق تحت کنترل طالبان می‌توانند به مدارس بروند و این گروه از فعالیت مدارس جلوگیری نخواهد کرد.

وزیر آموزش و پرورش افغانستان اظهار داشت: دختران نیز می‌توانند در مناطق تحت کنترل طالبان به مدرسه بروند اما تنها تا دوره متوسطه می‌توانند درس بخوانند.

بلخی تصریح کرد: این وزارت برنامه‌ای را تحت عنوان «تعلیم منتظر نمی‌ماند» در افغانستان در حال اجرا دارد تا زمینه تحصیل 500 هزار دانش آموز دختر را فراهم کند.

وی افزود: وزارت آموزش و پرورش در راستای تحقق این امر در نظر دارد تا معلمان زن را در مناطق دورافتاده این کشور استخدام کند.

طالبان پیش از این نیز در شماری از ولایت‌ها درباره ادامه فعالیت مدارس دخترانه در شمال افغانستان با مسئولین ریاست آموزش و پرورش توافق کرده بودند.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر