تقویتی کنکور
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
تقویتی کنکور
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
کنجدسرا

در پاسخ به درخواست مجوز رئیس‌جمهوری برای برداشت از صندوق توسعه ملی

پایش آخرین وضعیت سیل و محدوده پهنه‌های آبی در جنوب خوزستان

پایش آخرین وضعیت سیل و محدوده پهنه‌های آبی در جنوب خوزستان
به گزارش روز دوشنبه ایرنا از پژوهشگاه فضایی ایران، رئیس مرکز تحقیقات فضایی پژوهشگاه با اعلام این خبر اظهار کرد: با توجه به گذشت بیش از دو هفته از وقوع سیل در استان خوزستان و جاری شدن حجم عظیمی از آب به سمت جنوب استان در روزهای گذشته، اکنون، نیاز به پایش وضعیت پهنه‌های آبی و محدوده سیل در این قسمت برای اتخاذ تصمیمات درست و آگاهانه وجود دارد.
امید شکوفا افزود: در همین راستا و با توجه به سفارش سازمان آب و برق استان خوزستان، گروه سنجش از دور پژوهشگاه فضایی ایران اقدام به تهیه نقشه محدوده سیل و پهنه‌های آبی جنوب استان خوزستان از اهواز تا آبادان کرده است.
وی توضیح داد: نقشه تهیه شده با استفاده از تصاویر رادار Sentinel-1 تاریخ 25 فروردین امسال که در ساعت هفت و شانزده دقیقه تصویربرداری شده، تهیه شده است.
شکوفا خاطرنشان کرد: در این محدوده، افزون بر وقوع سیل در برخی مناطق، تالاب شادگان و چند پهنه آبی دیگر نیز وجود دارد که به دلیل بارندگی‌های امسال پرآب شده و نیازمند پایش است.
به گزارش ایرنا، در پی وقوع بارش‌های سنگین و کم‌سابقه از ابتدای سال در استان‌های شمالی، غربی و جنوب ‏غربی ‏کشور و به دنبال آن جاری شدن سیلاب در این مناطق، خسارات جانی و مالی فراوانی وارد شده است و در این میان، استان‌های گلستان، خوزستان، لرستان و فارس، بیشترین آسیب‌ها را متحمل شده‌اند.
علمی **9207** 1055
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر