روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

دعوت از داروخانه‌ها برای پیوستن به بسیج ملی کنترل فشار خون

سازمان غذا و دارو تمامی داروخانه های کشور را برای پیوستن به «بسیج ملی کنترل فشار خون» دعوت کرد.

دعوت از داروخانه‌ها برای پیوستن به بسیج ملی کنترل فشار خون

به گزارش گروه بهداشت و درمان خبرگزاری تسنیم؛ بیماری پرفشاری خون اولین عامل خطر مرگ و میر در جهان و ایران است. سالانه 10.4 میلیون نفر به علت بالا بودن فشارخون بالا در جهان می‌میرند و 218 میلیون سال ناتوانی و مرگ زودرس DALY) ناشی از آن) به جا می‌ماند. برای کنترل این بزرگترین عامل خطر مرگ و ناتوانی مردم، به دستور مقام عالی وزارت «بسیج ملی کنترل فشار خون» از روز 27 اردیبهشت 1398 مصادف با روز جهانی فشار خون درکشور آغاز خواهد شد و ساختار شورای راهبردی و ساختار اجرایی این بسیج ملی در ستاد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به شرح زیر تعیین شده است:

هدف بسیج: پیشگیری، شناخت و کنترل فشار خون بالا

گستره اجراء: کل کشور در مناطق شهری و روستایی

گروه هدف: همه افراد بالای 30 سال، خانم‌های باردار و بیماران کلیوی

محل در نظر گرفته شده و در دسترس برای مراجعه افراد: همه خانه‌های بهداشت و پایگاه‌های سلامت

کلینیک‌های وابسته به بیمارستان‌ها، داروخانه‌ها، محل‌های تجمعی مانند محل برگزاری نماز جمعه، کارگاه‌ها و کارخانجات، ادارات دولتی با تعداد زیاد پرسنل و ...

تفاوت با موارد مشابه: ثبت برخط الکترونیک نتایج سنجش فشار خون و سایر موارد در نظر گرفته شده در بسیج و امکان رصد روند انجام کار در نقاط مختلف، اصلاح مشکلات موجود و امکان پایش برخط فرآیند طراحی شده.

در این بسیج ملی کلیه گروه‌های پزشکی نقش خواهند داشت و بدیهی است همکاری داروخانه‌ها در بسیج ملی کنترل فشارخون با توکل بر پروردگار باریتعالی و کمک یکایک شما معرف نقش بی بدیل داروسازان در تیم سلامت خواهد بود.

بدین وسیله از کلیه داروخانه‌هایی که داوطلب شرکت در این بسیج ملی هستند، دعوت می شود با توجه به محدودیت زمانی تا حداکثر شنبه مورخ 28 اردیبهشت ماه حضور خود را در این بسیج ملی به معاونت غذا و داروی دانشگاه مربوطه اعلام نمایند.

لازم به ذکر است، حضور داوطلبانه در این بسیج ملی 100 امتیاز ازرشیابی برای داروخانه در برخواهد داشت.

انتظار می‌رود، داروخانه‌های داوطلب فضای مناسب جهت اجرای طرح را در داروخانه فراهم کنند.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان