روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

پوند انگلیس در پایین ترین سطح چهار ماهه

افزایش نگرانی‌ها از برگزیت بار دیگر به کاهش ارزش پوند در معاملات ارزی انجامید.

پوند انگلیس در پایین ترین سطح چهار ماهه

به گزارش ایسنا به نقل از سی ان بی سی، با وجود اعلام خبر توقف موقت مذاکرات تجاری بین چین و آمریکا، دلار توانست معاملات هفتگی را با موفقیت به پایان برساند و بار دیگر در برابر همتایان بزرگ خود دست به پیروی زند. پس از آن که مذاکرات حزب محافظه کار و کارگر انگلیس بر سر چگونگی خروج از اتحادیه اروپا شکست خورد، ارزش پوند به پایین‌ترین سطح خود از پانزدهم ژانویه امسال رسید.

پوند در آخرین روز از معاملات هفتگی کاملاً از کانال 1.3 دلاری فاصله گرفت و به 1.27 دلار عقب نشست. برخی از کارشناسان معتقدند اصرار مجلس انگلیس بر مخالفت با طرح‌های پیشنهادی دولت ترزا می در نهایت نخست وزیر را وادار به استعفا خواهد کرد و این مساله می‌تواند باعث ریزش بیشتر ارزش پوند شود.

جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر در نامه به ترزا می‌نوشت: به شما نامه نوشتم تا اطلاع دهم که کلاف مذاکرات بر سر یافتن فهمی مشترک از نحوه ترک اتحادیه اروپا کاملاً گره خورده است. اگر چه حصول به تفاهم در جاهایی ممکن است اما نتوانستیم پلی برای ارتباط بین خود ایجاد کنیم.

ایمار دالی، استراتژیست ارزی در بانک " مک کوایر" گفت: قبلاً بیشتر مطمئن بودیم که در مذاکره با اروپایی‌ها به بازار مشترک یا چیزی شبیه آن دست خواهیم یافت اما اکنون مساله بیشتر مرتبط به توانایی نخست‌وزیر برای تداوم رهبری حزب محافظه کار است.

در برابر سایر ارزهای مهم، هر پوند به ازای 1.138 یورو، 89.46 روپیه هند، 1.85 دلار استرالیا، 1.712 دلار کانادا، 1.285 فرانک سوئیس، 139.40 ین ژاپن و 8.79 یوان چین مبادله شد.

دیگر ارز مهم اروپایی یعنی یورو نیز در برابر دلار تاب مقاومت نداشت و تشدید اختلاف بین ایتالیا و سایر اعضای منطقه یورو بر سر چگونگی بازپرداخت بدهی‌های این کشور باعث شد تا یورو با عقب نشینی محسوسی به کار خود در معاملات هفتگی پایان دهد. هر یورو به 11.72 دلار عقب نشینی کرد.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر