روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

گزارش اختصاصی/

آخرین تحولات میدانی شمال استان حماه سوریه؛ پاسخ کوبنده به عناصر تروریستی در شهرک‌های الکرناز و الحمامیات

درگیری‌های سنگین میان نیرو‌های ارتش سوریه و گروهک‌های تروریستی در محور‌های مختلف در شمال استان حماه ادامه دارد تا جایی که در برخی از شهرک‌های این منطقه ۱۵۰ تروریست به هلاکت رسیدند.

آخرین تحولات میدانی شمال استان حماه سوریه؛ پاسخ کوبنده به عناصر تروریستی در شهرک‌های «الکرناز و الحمامیات»؛ هلاکت 150 تروریست‌ها در 48 ساعت درگیری سنگینبه گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان، از شمال استان حماه خبر می‌رسد، درگیری‌های سنگین و نفس‎گیر میان نیرو‌های ارتش سوریه و گروهک‌های تروریستی در محور‌های مختلف به شدت در جریان دارد.

عصر روز جمعه، عناصر تروریستی از حومه غربی شهرک اشغالی کفرزیتا، عملیات گسترده‌ای را علیه نیرو‌های سوری انجام دادند و تلاش کردند خود را به شهرک‌های «الکرناز و الحمامیات» برسانند.

براساس اطلاعات به دست آمده، تروریست‌ها در گام نخست یک خودروی انتحاری را از حومه شهرک کفرزیتا به سمت مواضع نیرو‌های ارتش سوریه در حومه شهرک‌های «الکرناز و حمامیات» فرستادند.

به گفته منابع میدانی، نیرو‌های سوری که در آماده باش کامل بودند خودروی انتحاری تروریست‌ها را قبل از رسیدن به مواضع با موشک‌های حرارتی در مزارع شرقی شهرک الکرناز هدف قرار دادند و منهدم کردند.

به گزارش میزان، پس از انهدام خودروی انتحاری، عناصر تروریستی به میدان آمدند و درگیری‌ها شدیدی در حومه شهرک‌های الکرناز و الحمامیات به وقوع پیوست که چندین ساعت به طول انجامید.

نیرو‌های ارتش سوریه در نهایت با پشتیبانی جنگنده ها، یگان‌های موشکی و توپخانه‌ای موفق شدند حملات تروریست‌ها را پس از درگیری‌های نفس‎گیر به طور کامل دفع و تلاش آنان را برای اشغال شهرک‌های الکرناز و الحمامیات ناکام بگذارند.

براساس اطلاعات به دست آمده، ده‌ها تن از عناصر تروریستی در جریان درگیری‌ها کشته و زخمی شدند و شماری زیادی از آنان از منطقه عقب نشینی کردند؛ نیرو‌های سوری خسارت‌های زیادی به تجهیزات نظامی عناصر تروریستی وارد آوردند.

برخی رسانه‌های تروریست‌ها در ساعات گذشته از عقب نشینی نیرو‌های ارتش سوریه از ارتفاع «الحمامیات» خبر دادند، اما یک منبع میدانی در گفت‎وگو با میزان این خبر را تکذیب کرد و گفت: این خبرسازی بیشتر برای پوشش شکست‌های تروریست‌ها در میدان نبرد است.

این منبع میدانی به حمله دوباره تروریست‌ها به شهرک «تل ملح» اشاره کرد و گفت: نیرو‌های ارتش سوریه در تلاش هستند عناصر تروریستی را عقب برانند و کنترل کامل این شهرک را دوباره در دست گیرند.

وی با بیان این که حملات موشکی، توپخانه‌ای و هوایی به مواضع تروریست‌ها در شهرک جبین ادامه دارد، افزود: نیرو‌های سوری مواضع خود را در شهرک تازه آزاد شده «کفرهود» به طور کامل تثبیت کرده اند.

در جریان درگیری‌های 48 ساعت گذشته در شمال استان حماه حدود 150 تن از عناصر تروریستی به هلاکت رسیدند و ده‌ها تن دیگر زخمی شدند؛ دو فرمانده میدانی ارشد تروریست‌ها به نام «ایوب و ابا خلیل الخویج» در لیست کشته شدگان قرار دارند.

به گزارش میزان، بیش از 17 تانک و خودروی زرهی و مجهز به دوشکا گروهک‌های تروریستی در جریان درگیری‌ها هدف قرار گرفتند و منهدم شدند؛ حملات موشکی و هوایی به مواضع گروهک‌های تروریستی در شهرک‌های «کفرزیتا، لطمانه و الهبیط» ادامه دارد.


نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر