روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

مدیر عامل بنیاد تعاون زندانیان کشور در بازدید از غرفه قوه قضاییه در نمایشگاه الکامپ:

فروش محصولات زندانیان به شیوه الکترونیک انجام می‌شود

مطهرنژاد گفت: تولید و بهره‌برداری از پابند الکترونیک زندانیان با مشارکت مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه بومی سازی شده است. تاریخ انتشار: ۱۴:۳۶ - ۳۰ تیر ۱۳۹۸ - کد خبر: ۵۳۴۵۴۷

فناوری تولید پابند الکترونیک بومی سازی شده است / فروش محصولات زندانیان به شیوه الکترونیک انجام می‌شودبه گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، رحیم مطهرنژاد مدیرعامل بنیاد تعاون زندانیان کشور ضمن حضور در غرفه قوه قضائیه در بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی الکامپ به تشریح فعالیت‌های این نهاد پرداخت و گفت: بنیاد تعاون زندانیان نهاد عام المنفعه‌ای است که بیش از 65 سال قدمت فعالیت دارد و بر طبق اساسنامه مهمترین ماموریتش توانمند سازی زندانیان است.

وی افزود: هم اکنون با تلاش بنیاد تعاون زندانیان و مشارکت سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای و سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی بالغ بر 70 هزار نفر از زندانیان کشور، در 200 رشته گوناگون در کلاس‌های آموزشی شرکت کرده و پس از برگزاری آزمون گواهینامه مهارت دریافت می‌کنند.

مطهرنژاد با اشاره به اشتغال زایی این نهاد برای زندانیان در دوران محکومیت تصریح کرد: در حال حاضر حدود 50  هزار زندانی شاغل در کشور وجود دارد که 35 هزار نفر از این افراد اشتغال مولد داشته و در 920 واحد تولیدی، صنعتی، عمرانی، کشاورزی، دامپروری، آبزی پروری و واحد‌های دیگر بنیاد مشغول بکار هستند و بالغ بر 3 هزار نوع و در 14 گروه کالا تولید می‌کنند که مهمترین آن صنعت نساجی و پوشاک است.

وی افزود: اشتغال زندانیان با توجه به نوع رای صادره و براساس نظر شورای طبقه بندی زندانیان به چهار گروه کاری اشتغال نشسته، اشتغال در محیط بسته، اشتغال رأی نیمه باز و اشتغال رای باز تقسیم شده و به آن‌ها دستمزد پرداخت می‌شود که نیمی از آن به شخص زندانی و نیمی دیگر در اختیار خانواده‌اش قرار می‌گیرد.

مدیرعامل بنیاد تعاون زندانیان در خصوص فعالیت‌های این نهاد در حوزه فناوری اطلاعات به معرفی شرکت توسعه خدمات الکترونیک حامی عدالت پرداخت و گفت: بنیاد تعاون زندانیان از سال 1391 به مقوله فعالیت در عرصه الکترونیک و فناوری اطلاعات وارد شد و در حال حاضر شرکت توسعه خدمات الکترونیک حامی عدالت پرداخت مسئولیت ارائه خدمات الکترونیک و مالی، بانکی به زندانیان سراسر کشور را بر عهده دارد.

مطهرنژاد با اشاره به طرح مراقبت الکترونیک زندانیان افزود: یکی از دیگر وظایف مهم شرکت توسعه خدمات الکترونیک حامی عدالت که از طرح‌های تحولی قوه قضائیه نیز بشمار می‌آید سرمایه‌گذاری، تولید و بهره‌برداری از پابند الکترونیک زندانیان است که با مشارکت مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه و سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور انجام می‌شود.

وی افزود: در حال حاضر بالغ بر 1300 دستگاه پابند الکترونیک با استاندارد اروپایی تولید و بومی سازی شده است و در 10 استان کشور در حال بهره برداری است.

مطهرنژاد در پایان از حامی بازار به عنوان یکی دیگر از فعالیت‌های بنیاد تعاون زندانیان در حوزه فناوری اطلاعات عنوان کرد و گفت: این سایت، با هدف فروش الکترونیک محصولات زندانیان، ایجاد شده است و هم اکنون بیش از 500 نوع محصول در آن برای فروش قرار داشته و از داخل و خارج از کشور قابلیت خرید و ارسال کالا را دارد.
 
 
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر