روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

جزئیات دستگیری طبری از زبان دادستان/ انتقاد‌های منتظری از سختگیری‌های فیفا در خصوص ورود زنان به ورزشگاه‌ها

دادستان کل کشور گفت:فیفا چه کاری دارد که چه تعدادی برای تماشای فوتبال می‌آیند و از این تعداد چند نفر آن‌ها زن هستند.

جزئیات دستگیری طبری از زبان دادستان/ انتقاد‌های منتظری از سختگیری‌های فیفا در خصوص ورود زنان به ورزشگاه‌ها

بجزئیات دستگیری طبری از زبان دادستان/ انتقاد‌های منتظری از سختگیری‌های فیفا در خصوص ورود زنان به ورزشگاه‌هاه گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، حجت الاسلام والمسلمین محمدجعفر منتظری دادستان کل کشور با بیان این که دشمنان به فکر آسیب زدن به تفکر مقاومت هستند، اظهار کرد: امروز دشمنان ما اقرار می‌کنند آن چیزی که کشور و منطقه ما را در برابر استبداد نگه داشته، مقاومت است و البته دشمن می‌خواهد مقاومت را در بین جوانان و مردم از بین ببرد.

حجت الاسلام منتظری با اشاره به سند 2030 گفت: سندی به عنوان 2030 درست کردند که رهبر انقلاب به شدت با این موضوع مخالفت کردند و خواستند این مسئله کاملا از بین برود. علی القاعده آقایان نیز اعلام کردند که ماجرای سند 2030 تمام شده است، اما هنوز آثار و نتایج آن را می‌توان در مکان‌های مختلف دید.

دادستان کل کشور با هشدار به مسئولینی که در مورد سند 2030 تخلف می‌کنند، بیان کرد: به مسئولان در نهاد‌های مختلف فرهنگی، هنری و علمی هشدار می‌دهیم و نمونه‌های تخلف شده را طی نامه‌ای برای مسئولین می‌فرستیم و برخورد می‌کنیم، اما علنی نمی‌کنیم.

وی ادامه داد: متاسفانه امسال فضای آلوده‌ای در نمایشگاه کتاب وجود داشت، در این نمایشگاه کتاب‌هایی با مضامین این سند دیده می‌شد که جلوی انتشار آن‌ها گرفته شد.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری با اشاره به تهدید‌های فیفا علیه فوتبال ایران نیز گفت: اینکه فیفا می‌گوید چنانچه ورزش ایران به زنان اجازه ورود به ورزشگاه‌ها را ندهد ما ایران را از حضور در بازی‌های بین المللی محدود می‌کنیم. این موضوع را نباید ساده دید.

وی افزود: فیفا به یک کشور چه کاری دارد که چه تعدادی برای تماشای فوتبال می‌آیند و از این تعداد چند نفر آن‌ها زن هستند. این که این روز‌ها گیر داده اند که حتما باید زنان در ورزشگاه‌ها حضور پیدا کنند، آیا دلشان به حال زنان ما سوخته است؟

دادستان کل کشور گفت: نظارت مردمی برای ما ارزشمند است و اطلاعاتی که مردم دارند قطعا ما نداریم چرا که منابع اطلاعاتی ما محدود است.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری افزود: ما یک سایت داریم که از طریق آن افراد می‌توانند هر نوع اطلاعات در مورد فساد و یا انتقادی از عملکرد قوه قضاییه دارند را بدون هیچ ملاحظه‌ای برای ما بفرستند.

وی پیرامون کمرنگ شدن امر به معروف نیز گفت: چرا خودتان را مکلف به امر معروف و نهی از منکر و مقابله با فساد نمی‌بینید؟ که اگر منکری در جامعه دیدید نهی از منکر کنید. البته نه از بابت دعوا بلکه به صورت زبانی امر به معروف کنید.

حجت الاسلام منتظری در پاسخ به سوال یکی از دانشجویان مبنی بر پرونده یکی از معاونان سابق قوه قضاییه گفت: در خصوص این پرونده، کلیات داد و ستد‌ها را می‌دانستیم و از زمانی که یک سری علایم و نشانه‌های مشخص تری به دست آوردیم از دوره قبل بررسی‌ها شروع شد.

وی افزود: به این دلیل تدریجی بود چرا که برخی افراد به نحوی حرکت می‌کنند که از خودشان جای پایی بر جای نگذارند که یکی از مشکلات ما در برخورد با فساد همین است که به زحمت می‌توان محقق شدن جرم را محرز کرد.

دادستان کل کشور با بیان اینکه خط قرمزی در برخورد با افراد نداریم، خاطرنشان کرد: فعالیت‌های اطلاعاتی و امنیتی در این رابطه شدت گرفته و هر کسی که دخیل باشد برخورد می‌شود، البته نسبت به فساد و مقابله با آن حساس و به همان اندازه نیز نسبت به آبروی اشخاص حساسیم.

متن سخنان دادستان کل کشور در جمع دانشجویان در مورد طبری، سند 2030 و ورود زنان به ورزشگاه ها

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر