روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

معاون خدمات شهری شهرداری تهران اعلام کرد

برپایی ۲۴ جایگاه عرضه بهداشتی دام در تهران همزمان با عید قربان

معاون خدمات شهری شهرداری تهران در آستانه عید سعید قربان با اعلام برپایی ۲۴ جایگاه عرضه بهداشتی دام از سوی سازمان مدیریت میادین با همکاری شهرداری‌های مناطق، گفت: تهران با اجرای «طرح عرضه بهداشتی دام» به استقبال جشن بزرگ عید قربان می‌رود.

برپایی 24 جایگاه عرضه بهداشتی دام در تهران همزمان با عید قربان

به گزارش ایسنا و بنابر اعلام شهرنوشت، مهندس مجتبی یزدانی درباره طرح عرضه بهداشتی دام، گفت: این طرح با هدف اجرای سنت حسنه عید سعید قربان و در جهت تامین نیاز شهروندان به دام نذری اجرا می‌شود.

وی با اشاره به اینکه مساحت تقریبی 24 جایگاه عرضه بهداشتی دام که به این منظور در نظر گرفته شده، جمعاً 60 هزار متر مربع است که عرضه 30 هزار رأس دام در آنها پیش بینی شده است، اظهار کرد: 1243 نیروی اجرایی اعم از پرسنل سازمان مدیریت میادین و شهرداری‌های مناطق و نیز دامپزشکان، ذابحان و ناظران شرعی در جایگاه‌های عرضه بهداشتی دام مستقر می‌شوند.

یزدانی با بیان اینکه 166 دامپزشک از طریق انجام معاینات دقیق قبل و بعد از کشتار دام، نظارت و کنترل‌های بهداشتی را در جایگاه‌های عرضه بهداشتی دام انجام می‌دهند، گفت: از جمله اقداماتی که همزمان با احداث قربانگاه‌ها صورت پذیرفته، می‌توان به تامین برق، آب بهداشتی، ایجاد شرایط لازم جهت دفع بهداشتی فاضلاب و ضایعات حاصل از کشتار و نیز ممانعت از کشتار غیر مجاز دام در سطح مناطق اشاره کرد.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران در پایان با تاکید بر اجرای طرح عرضه بهداشتی دام از سوی سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار خاطرنشان کرد: علاوه بر شهرداری‌های مناطق و سازمان‌های ذیربط در شهرداری تهران، دستگاه‌های مختلف در خارج شهرداری از جمله سازمان دامپزشکی نیز با این طرح همکاری دارند.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر