روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

مراجعه ۱۵۷۰ اهداکننده خون در دهه اول محرم به مراکز اهدای خون کردستان

مدیرکل انتقال خون استان کردستان گفت: از آغاز ماه محرم تا پایان عاشورای حسینی یک هزار و ۵۷۰ داوطلب اهدای خون به پایگاه‌های انتقال خون استان مراجعه کردند و در مجموع یک هزار و ۱۵۴ واحد خون کامل اهدا شده است.

مراجعه 1570 اهداکننده خون در دهه اول محرم به مراکز اهدای خون کردستان

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از سنندج، محمد سعید کریمیان در خصوص آمار خون های اهدایی در دهه اول ماه محرم امسال گفت:  یک هزار و 154 واحد خون کامل توسط یک هزار و 45 اهداکننده مرد و صد اهداکننده زن اهدا شده است .

کریمیان با بیان اینکه طرح نذر خون برای پنجمین سال پیاپی همزمان با دیگر استان های کشور در کردستان اجرا شده است، ادامه داد: هدف از اجرای این طرح توزیع اهداکنندگان خون در بازه شصت روزه آغاز محرم تا پایان صفر است.

وی توزیع اهداکنندگان و حفظ ذخایر خون را دو دستاورد ارزشمند این طرح برشمرد و تصریح کرد: نیاز بیماران به خون همیشگی است و پاسخگویی به این نیاز با استمرار مراجعه و مدیریت حضور اهداکنندگان خون امکان پذیر است.

مدیرکل انتقال خون استان کردستان از افزایش استمرار اهدای خون در دهه اول ماه محرم خبر داد و خاطرنشان کرد: 752 نفر از داوطلبین اهدای خون در دهه اول ماه محرم اهداکننده مستمر خون و 440 نفر اهداکننده باسابقه و 266 نفر نیز افرادی بوده‌اند که برای اولین بار اقدام به اهدای خون کرده‌اند.

کریمیان ادامه داد: انتقال خون کردستان در تلاش است تا آمار اهدای خون مستمر را افزایش دهد و از این رو آمار اهدای مستمر در مقایسه با سال گذشته افزایش داشته و آمار  خون های اهدایی توسط اهداکنندگان باسابقه و کمتر از سال گذشته است.

وی به استقبال چشمگیر اهداکنندگان خون شهر سریش آباد اشاره کرد و یادآور شد: برای چهارمین سال پیاپی تیم سیار انتقال خون دو  روز در سریش آباد مستقر شد تا صفوف انتظار اهدای خون را کاهش دهد و دریافت فرآورده‌های خونی را متناسب با درخواست مصرف آنها تعدیل شود.

مدیرکل انتقال خون استان کردستان تعداد افراد مراجعه کننده به تیم سیار در شهر سریش آباد در تاسوعا و عاشورای حسینی را 468 نفر اعلام کرد و گفت: آمار مراجعه اهداکنندگان خون در سریش آباد 12 نفر افزایش داشته  و  از این تعداد در مجموع 368 واحد خون دریافت شده است.

کریمیان گفت: در شهر سریش آباد 263 اهداکننده مستمر، 105 اهداکننده با سابقه و 62 داوطلب بار اولی اهدای خون در تاسوعا و عاشورای امسال پذیرش شدند.

وی در خصوص وضعیت اهدای خون در بیجار و سقز اذعان کرد: در دهه اول ماه محرم 167 اهداکننده سقزی و 326 اهداکننده بیجاری جهت اهدای خون مراجعه کردند که به ترتیب 135 و 210 واحد خون کامل توسط آنان اهدا شده است.

مدیرکل انتقال خون استان کردستان در خصوص آمار اهدای خون شهرستان سنندج اظهار کرد: 54 داوطلب اهدای خون در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی به مرکز اهدای خون سنندج مراجعه کردند و در نتیجه حضور آنان 44 واحد خون اهدا و 4 اهداکننده بار اولی نیز به جمع داوطلبین اهدای خون افزوده شد .

کریمیان از حضور همیشگی اهداکنندگان خون تقدیر کرد و گفت : ادای نذر خون در مناسبت های خاص ماه محرم ارزشمند است اما کافی نبوده و ضروری است اهداکنندگان گرامی توجه ویژه ای به اهدای خون در تمامی روزهای سال داشته باشند .

انتقال خون کردستان دارای دو مرکز ثابت در شهرستان های سنندج و سقز است و خون مورد نیاز 17 مرکز درمانی استان را تامین می کند .

46

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر