تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
آکام آتا
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
آکام آتا

سرهنگ کاظمی خبر داد؛

دستگیری سازنده درگاه‌های جعلی بانکی در فضای مجازی

رئیس پلیس فتا از دستگیری ۳ کلاهبرداری خبر داد که به بهانه نصب برنامه‌های ماهواره از شهروندان کلاهبرداری می‌کردند.

دستگیری سازنده درگاه‌های جعلی بانکی در فضای مجازی

دستگیری سازنده درگاه‌های جعلی بانکی در فضای مجازیبه گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، سرهنگ تورج کاظمی رئیس پلیس فتا بیان داشت: شهروندی به پلیس فتا مراجعه و اظهار داشت: در شبکه‌های اجتماعی با تبلیغ اپلیکیشن نصب برنامه‌های ماهواره مواجه شده است که برای نصب برنامه باید مبلغ ناچیزی را از طریق اینترنت و با استفاده از درگاه بانکی واریز می‌کردم، اما هنگام واریز ارتباط با بانک قطع شد و پس از مدتی متوجه شدم مبلغی فراوانی از حساب بانکی ام برداشت شده است.

این مقام انتظامی با بیان اینکه تیم تخصصی پلیس فتا بررسی موضوع را در دستور کار قرار دادند، عنوان داشت: در تحقیقات پلیسی مشخص شد که کلاهبردار یا کلاهبرداران با تبلیغ فریبنده و در نهایت هدایت فرد به صفحه جعلی درگاه بانکی، اطلاعات حساب بانکی مالباخته را به دست آورده‌اند و سپس اقدام به برداشت غیرمجاز از حساب بانکی کاربر اینترنتی کرده‌اند.

او با اشاره به اینکه در تحقیقات پلیسی به دست آمد که متهم ساکن شهر تهران و مخفیگاه او در بلوار فردوس است، تصریح کرد: با هماهنگی مقام قضائی متهم در مخفیگاهش دستگیر و برای ادامه تحقیقات به پلیس فتا انتقال یافت.

سرهنگ کاظمی عنوان کرد: متهم در بازجوئی‌های اولیه ضمن اعتراف به جرم ارتکابی اظهار داشت: با همکاری 2 همدستش صفحه جعلی درگاه بانکی را در شبکه‌های اجتماعی را ساخته است.


بیشتر بخوانید: فروش ارز دیجیتال بهانه‌ای برای کلاهبرداری از کاربران تلگرام


رئیس پلیس فتا با اشاره به اینکه مخفیگاه 2 همدست او نیز در شرق تهران شناسایی شد، ادامه داد: هر 2 کلاهبردار در عملیات‌های مستقل دستگیر و به جرم ارتکابی اعتراف کردند.

این مقام انتظامی گفت: تحقیق از متهمان برای شناسایی سایر جرائم مشابه ادامه دارد.

کلاهبرداری از شهروندان به بهانه نصب برنامه‌های ماهواره

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر