تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

ابراز علاقه سفیر جدید چین به فرهنگ و سینمای ایران/ آماده امضای تفاهمنامه

سفیر چین با حسین انتظامی در سازمان سینمایی دیدار کرد و گفت: عزمم برای امضای تفاهمنامه جدی است.

ابراز علاقه سفیر جدید چین به فرهنگ و سینمای ایران/ آماده امضای تفاهمنامه

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا به نقل از روابط عمومی سازمان سینمایی، در راستای گسترش و تعمیق همکاری‏‌های سینمایی بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری خلق چین، سفیر این کشور در تهران با رییس سازمان سینمایی دیدار کرد.

در این دیدار که روز گذشته انجام شد، طرفین ضمن تاکید بر اشتراکات دو کشور، بر گسترش همکاری‏‌های سینمایی به ویژه در حوزه تولید مشترک و عرضه و پخش آثار سینمایی در بازارهای طرفین تاکید کردند.

حسین انتظامی در این دیدار با تشریح سیاست‏‌های سینمایی ایران، بر اهمیت گسترش مراودات و مبادلات سینمایی میان دو کشور تاکید کرد و در همین راستا، آمادگی سازمان امور سینمایی را برای عقد هرچه سریع‌‏تر تفاهمنامه همکاری‏‌های مشترک سینمایی با تاکید بر انجام تولیدات مشترک، اعلام کرد.

سفیر چین نیز که در این دیدار رایزن فرهنگی کشورش در ایران را نیز به همراه داشت، با استقبال از توسعه همکاری‌های سینمایی، ضمن ابراز علاقه‌مندی خویش به کشور و فرهنگ ایران و اهمیت سینما در شناخت متقابل دو کشور از یکدیگر، بر عزم جدی‌‏اش برای پیگیری امضای تفاهم‌نامه‏‌ها تاکید کرد و گفت: من چند ماهی است که به ایران آمده‌ام و با این حال علاقه بسیاری به فرهنگ و کشور ایران پیدا کرده‌‏ام.

در این دیدار روح الله حسینی، مدیرکل دفتر جشنواره‏‌ها و همکاری‏‌های بین‌‌الملل سازمان، رائد فریدزاده دبیر شورای بین‏‌الملل سازمان و شریعتی به نمایندگی از وزارت امور خارجه نیز حضور داشتند.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان