روغن ارده کنجد فدک
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فدک
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

امروز مطرح شد؛

جزئیات سومین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده گروه عظام

سومین جلسه رسیدگی به پرونده گروه عظام به اتهام قاچاق سازمان یافته قطعات خودرو در شعبه چهارم دادگاه ویژه مفاسد اقتصادی برگزار شد.

جزئیات سومین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده گروه عظام

سومین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده گروه عظامبه گزارش خبرنگار حوزه حقوقی- قضایی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، سومین جلسه رسیدگی به پرونده گروه عظام به اتهام قاچاق سازمان یافته و حرفه‌ای قطعات خودرو در شعبه چهارم دادگاه ویژه مفاسد اقتصادی به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد.

 این پرونده دارای 7 متهم به نام‌های عباس ایروانی، امیر رضا رفیعی، مرتضی روغنی‌ها، حامد خاتمی پور، علی کرم نیا، حسن صفریان و  مهدی شهابی است.

متهمان این پرونده به اتهام قاچاق سازمان یافته و حرفه‌ای قطعات خودرو و پرداخت رشوه تحت پیگرد قانونی قرار گرفته‌اند.

همچنین جعل اسناد متعدد و پرداخت رشوه برای گاز سوز نشان دادن قطعات بنزین سوز از دیگر اقدامات خلاف این گروه بود.

در ابتدای جلسه متهم ردیف دوم امیررضا رفیعی فرزند پرویز به اتهام مشارکت در اخلال عمده نظام اقتصادی، معاونت در پرداخت رشوه، جعل اسناد، استفاده از اسناد معجول، مشارکت در فرار متهم حامد خاتمی پور و مشارکت در قاچاق سازمان یافته قطعات خودرو به میزان 201 میلیون و 629 هزار و ٨٣٩ دلار در جایگاه حاضر شد.

وی افزود: با خروج شرکت پژو در دوره تحریم و از آنجایی که این شرکت دانش سخت افزاری را به ایران خودرو نداده بود، توانستیم با همت تیم ایرانی بدون حضور پژو تولید خود را گسترش دهیم و دانش را بومی کنیم و اکنون شرکت سازه پویش توانسته خودرو پژو 301 را تولید کند.

متهم رفیعی بیان کرد: شرکت عظام به عنوان مرجع استاندارد با سازمان استاندارد کشور همکاری می‌کند.

وی با اشاره به اظهارات نماینده دادستان مبنی بر گرانفروشی شرکت گفت: فرآیند تولید قطعه ECU پیچیده است و تکنولوژی آن تنها در 5 کشور وجود دارد، هزینه تولید یک خودرو حدود 2 یا 3 میلیون دلار برای یک شرکت تمام می‌شود.

متهم رفیعی تصریح کرد: شرکت سازه پویش بسیاری از قطعات الکترونیک را از پک خارجی پژو حذف و با قیمتی مناسب در داخل تولید کرد که همین موضوع سبب شد تا حدود 110 میلیون یورو در سال کاهش قیمت داشته باشیم.

وی ادامه داد: آثار ملموس دستگیری مدیران سبب ضربه زدن به صنعت خودرو شد و امیدواریم با بازرسی و کارشناسی‌های مناسب کمکی موجبات برائت من فراهم شود.


بیشتر بخوانید: ماجرای کارگذاشتن ابزار جاسوسی در کامپیوتر خودرو مسئولان از زبان بزرگترین قطعه ساز کشور


در حال تکمیل...

دفاعیات متهم ردیف دوم پرونده گروه عظام

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان