روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

حافظان بناهای تاریخی قلب پایتخت تجلیل شدند

تهران-ایرنا- همایش تجلیل از حافظان بناهای تاریخی مرکز شهر تهران روز چهارشنبه در محدوده شهرداری منطقه ۱۲ در محل خانه تاریخی شهید مدرس برگزار شد.

حافظان بناهای تاریخی قلب پایتخت تجلیل شدند

به گزارش ایرنا، در این مراسم 49 فعال حوزه مرمت و بازسازی بناهای تاریخی که در یکسال اخیر توانسته‌اند بناهای قدیمی را حفظ و مجدد احیا کنند مورد قدردانی قرار گرفتند.

خانه شهید آیت الله سید حسن مدرس (1287/1249ش-1356ق/1316ش) فقیه،  سیاستمدار شیعه و از مشروطه خواهان در محله عودلاجان تهران قرار دارد.

احمد مسجد جامعی، محمد سالاری و حسن خلیل آبادی اعضای شورای اسلامی شهر تهران، سید احمد محیط طباطبایی رئیس شورای بین المللی موزه های کشور(ایکوم)، علی محمد سعادتی شهردار منطقه 12 و نصرالله حدادی نویسنده حوزه مرمت شهری از جمله حاضران در این مراسم بودند.

شهردار منطقه 12 تهران هدف از برگزاری این نشست ها را ارج نهادن به فعالان عرصه هنر و معماری دانست و گفت: امیدواریم این نگاه به جریان و اندیشه عمومی تبدیل شود چرا که تهران تاریخی بزرگ و ارزشمند دارد.

سعادتی افزود: حضور این هنرمندان مایه دلگرمی برای نسل های آینده است؛ همه تلاش مدیران شهری این بوده تا جریان مرمت، احیا، بازسازی و مناسب سازی مبتنی بر زندگی امروزه در قلب پایتخت اجرایی شود.

منطقه 12 تهران محدوده هایی از بافت قدیمی در مرکز شهر تهران را شامل می شود.

تهرام/7247/ 1008

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر