روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

دادستان قزوین:

دشمن برای به اعتیاد کشاندن جوانان ما برنامه‌ریزی کرده است

قزوین - ایرنا - دادستان عمومی و انقلاب قزوین گفت: دشمن برای به اعتیاد کشاندن جوانان و فروپاشی خانواده های ما برنامه‌ریزی کرده است بنابراین باید با جدیت هرچه بیشتر و به شکل همگانی به مقابله با مواد مخدر بپردازیم.

دشمن برای به اعتیاد کشاندن جوانان ما برنامه‌ریزی کرده است


محمد قاسمی، در ششمین نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان قزوین که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، افزود: هر چند اقدامات مطلوب متولیان مبارزه با مواد مخدر و از جمله اعضای شورای هماهنگی استان قابل تقدیر است، اما تا رسیدن به وضعیت ایده ال تلاش های بیشتری باید انجام دهیم و این پتانسیل نیز در استان وجود دارد.

وی اظهار داشت:  امیدواریم در مبارزه با مواد مخدر با اجرای طرح های نوین در قوه قضائیه و از جمله دادگاه درمان مدار مشارکت فعال تمامی دستگاههای دولتی و سازمان های مردم نهاد با رویکرد نگاه درمان مدارانه و اصلاحی به توفیقات بیشتری دست یابیم.
وی افزود: در 6 ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه در سال قبل در حوزه مواد مخدر با افزایش ورودی و کشفیات مواجه هستیم و این نشانگر سیاست و برنامه هدفمند دشمنان و معاندین نظام است که با این بلای خانمان برانداز، بنیان خانواده های ما را نشانه رفته اند و در این راستا خطرناک ترین نوع مواد مخدر را با نازل ترین قیمت در دسترس آحاد جامعه و به خصوص جوانان قرار می دهد و این هشدار و اعلام خطر جدی است.
دادستان عمومی و انقلاب قزوین اظهار داشت: مبارزه با موادمخدر نیازمند این است که ما مسئولان از پشت میزهای مدیریتی خود بیرون بیاییم و با رویکرد پیشگیرانه و حضور میدانی به سراغ آسیب های اجتماعی برویم و عملا در صحنه مبارزه با مواد مخدر حضور پیدا کنیم و کمتر درگیر آمار و ارقام باشیم.
قاسمی تصریح کرد: استان در کشور از حیث آمار و ارقام رتبه قابل قبولی دارد، اما این موضوع نباید ما را از تلاش بیشتر غافل کند چرا که ما شاهدیم در برخی از مناطق استان، خانواده های زیادی با اعتیاد و آسیب های آن درگیر هستند که می طلبد ما فارغ از نگاه های آماری با رویکرد پیشگیرانه برای مبارزه با این پدیده شوم و آسیب اجتماعی به میدان بیاییم که البته این آمادگی در دستگاه قضایی استان وجود دارد که با همه توان در این حوزه حضور پیدا کند.
وی پیشنهاد کرد بهتر است بخشی از درآمدها و منابعی که از مبارزه با مواد مخدر در استان به دست می آید صرف آسیب های مواد مخدر در همین استان شود و در این خصوص باید مدیریت ویژه ای وجود داشته باشد.
دادستان عمومی و انقلاب قزوین تاکید کرد افزایش فوتی ها در مراکز ترک اعتیاد به مواد مخدر نسبت به سال گذشته به هیچ عنوان قابل قبول نیست و باید نظارت ها در این حوزه تشدید شود و درباره صلاحیت مدیران این مراکز نیز بررسی صورت گیرد و دادستانی در این خصوص با انجام بازدیدها و بازرسی های سر زده، ورود کرده و گزارشی ها نیز در حال جمع بندی است.
7389 / 3013

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان