روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

۷۹ درصد سند اموال دستگاه‌های اجرایی کردستان در سامانه سادا ثبت شد

سنندج - ایرنا - یکی از سیاست‌های دولت تدبیر و امید مدیریت دارایی‌ها و اموال غیرمنقول دستگاه‌های اجرایی است که در این راستا ۷۹ درصد سند اموال دستگاه‌هایی کردستان در سامانه سادا (سامانه اموال دستگاه‌های اجرایی) ثبت شده است.

79 درصد سند اموال دستگاه‌های اجرایی کردستان در سامانه سادا ثبت شد

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی کردستان عصر یکشنبه در نشست خبری با اشاره به اینکه یکی از پروژه‌های مهم وزارت اقتصاد و دارایی ساماندهی حساب‌های دولتی است، گفت: چهار هزار حساب دولتی در استان وجود داشت که طی 2، سه سال اخیر ساماندهی شده و به کمتر از یک هزار حساب رسیده است.

محمدعظیم ملک اضافه کرد: یکی از اقدامات تاثیرگذار دولت تدبیر و امید انضباط مالی و جلوگیری از رسوب در حساب‌های دولتی است که این اقدام در استان بطور مطلوب اجرایی شده است.

وی با بیان اینکه جذب اسناد خزانه اسلامی و اوراق تسویه فرصتی برای جلوگیری از رکود و تعطیلی پروژه‌ها است، افزود: 99.9 درصد اسناد خزانه سال 97 را جذب کردیم و امسال هم تاکنون موفق به جذب 96.4 درصد آن شده‌ایم.

مدیرکل اموراقتصادی و دارایی کردستان با اعلام اینکه در بخش اوراق تسویه 96 میلیارد ریال را در سال 96 جذب کردیم، اظهار داشت: از این ظرفیت قانونی در سال 97 هم در نوع اول و دوم آن موفق به جذب یک هزار و 80 میلیارد ریال شدیم که این میزان نسبت به سال ماقبل آن رشد 930 درصدی داشته است.

شناسایی 580  سند اموال دستگاه‌های اجرایی کردستان

ملک با اشاره به اینکه از دیگر پروژه‌های مهم و راهبردی وزارتخانه مدیریت اموال غیرمنقول دولت است، یادآور شد: یکی از سیاست‌های دولت که رئیس جمهور هم بر اجرای آن تاکید ویژه کرده توجه بیشتر به دارایی‌ها و اموال غیرمنقول و تبدیل آن به تامین مالی است.

وی تاکید کرد: در راستای اجرای این پروژه ابتدا اقدام به شناسایی این اموال سپس طراحی سامانه سادا (سامانه اموال دستگاه‌های اجرایی) و ثبت اموال در این سامانه کرده و بعد ارزیابی ارزش ملک انجام شده است.

مدیرکل اموراقتصادی و دارایی کردستان از شناسایی 580  سند اموال دولتی در این استان خبر داد و گفت: 79 درصد سند اموال غیرمنقول دستگاه‌های اجرایی استان در سامانه سادا ثبت شده است.

ملک افزود: از تعداد اموال مذکور پرونده  55 مورد هم بعد از طریق کمیته استانی به تهران برای مولدسازی یا فروش آنها ارسال شده است.

مجوز تاسیس تالار بورس ‌منطقه‌ای در کردستان صادر شده است

وی با اشاره به اینکه سه استان در کشور تالار بورس ندارند که کردستان یکی از این استان‌ها است، اظهار داشت: استفاده از سهام و بورس فرصتی برای درآمدزایی است و در این راستا پیگیر ایجاد تالار بورس در استان هستیم.

مدیرکل اموراقتصادی و دارایی کردستان تاکید کرد: مجوز ایجاد تالار بورس منطقه‌ای در استان را دریافت کردیم و موافقت آن را از شرکت بورس و اوراق بهادر کشور گرفتیم.

ملک اضافه کرد: بعد از تایید مکان پیشنهاد شده دیگر مشکلی برای ایجاد این تالار دراستان نداریم و شاهد آغاز بکار آن خواهیم بود.

وی به طرح اصلاحی جزء یک بند (ب) ماده 6 قانون برنامه پنج ساله  ششم توسعه اشاره کرد و گفت: براساس این قانون عوارض ارزش افزوده به شهرهای محل استقرار تامین کنندگان کالا و خدمت واریز و توزیع می‌شود این در حالی است که انجام معامله، بودجه، اعتبار مربوط به آن و فعالیت مالی در استان‌های مصرف کننده اتفاق می‌افتد که با توجه به این عوامل  بیش از 50 نفر از نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی طرح اصلاحی این قانون را امضا کردند.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی کردستان اظهار داشت: جزء یک بند (ب) ماده 6 قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه بر خلاف  توزیع عادلانه فرصت‌ها و توسعه متوازن است.

امضای 2 قرارداد سرمایه‌گذاری خارجی در کردستان

ملک تاکید کرد: 2 قرارداد سرمایه‌گذاری خارجی شامل بازار بزرگ سنه سنتر با حجم سرمایه‌گذاری 2 هزار میلیارد ریالی و مجتمع تجاری، خدماتی و مسکونی روناکی شار با حجم سرمایه‌گذاری 500 میلیارد ریالی در 6 ماهه امسال منعقد شده است.

وی یادآور شد: علاوه بر این مجوز سرمایه‌گذاری خارجی سه طرح دیگر در استان که اجرایی شدند، شامل فراسازان توتون آپادانا در سقز با حجم سرمایه‌گذاری 30 میلیون و 500 هزار دلار، شرکت آیرانداد با 6.7 میلیون دلار، شرکت مهر پویش آوالان با 10.5 میلیون دلار در سال جاری صادر شده است.

9936/9102

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان