روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

ماجرای پوشش نامتعارف بازیگران زن

خبرگزاری تسنیم:  این روز‌ها هنرمندان روی فرش قرمز با لباس‌های آنچنانی و نامتعارف، خودنمایی می‌کنند و دیگر خبری از نمایش قدرت هنری‌شان جلوی دوربین نیست. فرش قرمزی که گاه و بی‌گاه به بهانه‌های مختلف فلان جشنواره خصوصی و فیلم خاص فلان کارگردان و بازیگر اتفاق می‌افتد و عکاسان اینستاگرامی هم در صحنه حضور دارند؛ یک عکسی شکار می‌شود و صفحات مجازی را معطوف خودش می‌کند.

امروز فارغ از اظهارنظر‌های غیرتخصصی، سلبریتی‌ها موجی جدید از جنس خودنمایی با لباس و آرایش نامتعارف را در دستور کار خودشان قرار داده‌اند تا از این طریق به چشم مخاطب بیایند. این پدیده شوم سلبریتی‌ها سوغات شوم شبکه‌های اجتماعی و البته سینمای غرب است که هر از چند گاهی یک رفتار عجیب و غریب را به منصه ظهور می‌رساند؛ یک جایی جان یک طلبه را می‌گیرد، یک جایی اذهان عمومی را مشوش می‌کند و جایی هم باعث ترویج فساد در جامعه می‌شود.

بعد از انتشار عکسی مربوط به یکی از چهره‌های معروف سینما و تلویزیون، انتقادات فراوانی به این رویه حضور بازیگران زن در اکران‌های خصوصی انجام شد و رسانه‌ها خواستار پاسخگویی وزیر ارشاد به این نوع رفتار‌های هنجارشکنانه شدند، اما هیچ پاسخی از سوی وزارت ارشاد اتفاق نیفتاد و فقط به یک گزارش خبری و رسانه‌ای تلویزیونی‌ها بسنده شد.

اخباری مبنی بر این که قرار است عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به مجلس برود و در این باره پاسخ‌های لازم را بدهد، منتشر شده است.

حجت‌الاسلام احمد سالک نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی درباره این موضوع به خبرنگار خبرگزاری تسنیم، گفت: نقش اساسی خانم‌ها در انقلاب اسلامی نقش بسیار بلند و بزرگی است هم قبل انقلاب و هم بعد از پیروزی انقلاب اسلامی این مسئله یکی از برگ‌های زرین انقلاب اسلامی بوده و هست. این اتفاق همیشه با رعایت حجاب و عفاف و حیای بانوان ما انجام شده و شاهد کشتار این خانم‌ها در میدان ژاله تهران هم بودیم که بعد‌ها نامش را میدان شهدا گذاشتند؛ به همین‌خاطر ما همیشه نقش زن‌های انقلابی و محجبه را در انقلاب اسلامی نقش فوق‌العاده‌ای می‌دانیم.

وی با اشاره به اینکه استکبار درصدد سواستفاده از زن‌ها به عنوان ابزاری در عرصه اقتصادی و سیاسی برآمده است، تأکید کرد: استکبار به دنبال موفقیت‌های پی در پی انقلاب اسلامی به این فکر افتاد نحوه مواجهه و رفتار دیگر جوامع با زن‌ها را که از آن‌ها به عنوان ابزار جنسی، اقتصادی و سیاسی بهره می‌برند ادر ایران با پوشش شعار‌ها و سناریو‌هایی ایجاد کند. نمونه‌هایی هم از این نوع رفتار‌های استکبارگونه‌شان در تاریخ به جا مانده که به جریان آندلس و حتی جریانات لیبرالیستی و فمینیستی برمی‌گردد.

سالک افزود:اخیراً شاهد آثاری از تفکرات لیبرالیستی و فمینیستی در حرکت‌های اجتماعی هستیم.

وی با اشاره به اینکه برخی از بازیگران سینما و صداوسیما هم با کشف حجاب و خودنمایی به گسترش و توسعه اهداف شوم استکبار در مقوله اشاعه بی‌حجابی و بی‌عفتی در جامعه ایران دامن می‌زنند، گفت: دشمنان ما در شرایط کنونی برای گسترش بی‌حجابی در کشور به کمک اندیشه‌های لیبرالیستی به دنبال تحقق آن هستند؛ مثلاً در قضیه اصفهان در نقاط مختلفی مثل پل خواجو، چهار باغ و. حرکت‌های ناموزونی در قالب موسیقی‌های خیابانی و یا کشف حجاب و خوانندگی زن‌ها را شاهد بودیم. دامن‌زدن به این مسئله یعنی از بین‌بردن فرهنگ ارزشی حیا، عفت و عفاف جامعه که کم‌کم برخی از بازیگران سینما و صداوسیما در جلساتی با کشف حجاب و خودنمایی با لباس‌های آنچنانی و آرایش نامتعارف، فساد در جامعه را گسترش می‌دهند.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با تأکید بر این موضوع که استکبار برای گسترش فساد در ایران تقلا می‌کند، خاطرنشان کرد: این مباحث قابل بحث و بررسی است و اخیراً شورای عالی انقلاب فرهنگی اصلاحاتی در قانون حجاب و عفاف انجام داده‌اند که با این نوع حرکت‌های ناموزونی که در جامعه اتفاق می‌افتد و فساد را جامعه گسترش می‌دهد چگونه مقابله کرد؟

سالک با بیان اینکه رئیس سازمان صداوسیما و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی باید مورد سوال جدی قرار گیرند، تصریح کرد: رئیس صداوسیما و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی باید مسئول مستقیم و کنترل این مسائل باشند و باید مورد سوال جدی قرار گیرند. چند روز گذشته به نماینده صداوسیما در مجلس گفتم که به آقای علی‌عسکری اعلام کنند و این فیلم‌ها و عکس‌ها را ببینند و یک اقدام جدی در صداوسیما داشته باشند. وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی هم بعد از اتمام تعطیلات اربعینی مجلس، در صحن علنی حاضر می‌شود و مورد سوال قرار خواهد گرفت.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: کسی را احضار نکرده‌ایم؛ دو هفته گذشته سوال نمایندگان از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بود من آنجا دو سؤال از آقای صالحی پرسیدم که ایشان به معاونت‌هایشان واگذار کردند. سوال اول من این بود آیا معاونین شما تصمیمات و عزل و نصب‌هایی که انجام می‌دهند را با شما در میان می‌گذارند و مشورت می‌کنند که سکوت کردند و گفتند جلسه‌ای با معاونین می‌گذاریم. سوال دوم این بود که حاشیه کنسرت‌ها و اجازه‌هایی که برای کنسرت‌ها داده می‌شود و اتفاقاتی که در جریان اجرای کنسرت روی صحنه می‌افتد قابل تحمل نیست؛ ایشان این سوال را هم به معاون هنری خودشان ارجاع دادند؛ ما هم گفتیم امیدواریم پیگیری شود.

وی در پایان تأکید کرد: ان‌شاالله با کمک و پشتیبانی مردم و به ویژه قشر فرهیخته زنان، و تولید محتوای فرهنگی غنی انقلاب اسلامی در مقابل این نوع هجمه‌های استعماری خواهیم ایستاد.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان