روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

با حضور وزیر ورزش

۲ طرح ورزشی در بویراحمد به بهره برداری رسید

یاسوج- ایرنا- بهره برداری از ۲ طرح ورزشی شامل سالن چندمنظوره چنارستان و بانوان فیروزآباد در شهرستان بویراحمد بخش پایان بخش سفر یک روزه مسعود سلطانی فر به استان کهگیلویه وبویراحمد بود.

2 طرح ورزشی در بویراحمد به بهره برداری رسید

مدیرکل ورزش و جوانان کهگیلویه وبویراحمد مجموع اعتبار هزینه شده برای اجرای این 2طرح ورزشی را افزون بر 30 میلیارد ریال عنوان کرد.

علی علوی تصریح کرد: زیربنای  این دو سالن ورزشی بیش از سه هزار و 400 متر مربع است.

وی تصریح کرد: هم اینک حدود 70 پروژه ورزشی از جمله سالن های چندمنظوره، استخر، زمین های چمن مصنوعی و خانه جوان در سطح شهرستان های این استان در حال اجرا است.

مدیرکل ورزش و جوانان کهگیلویه وبویراحمد میزان پیشرفت فیزیکی این طرح ها را بین 30 تا 90 درصد ذکر کرد.

140 میلیارد ریال طرح ورزشی در بویراحمد و دنا اجرایی می شود

نماینده مردم شهرستان های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: هم اینک و برای سال جاری مجوز اجرای بیش از 140 میلیارد ریال طرح ورزشی از محل اعتبارات وزارت نفت اخذ شده و اعتبار جذب شده نیز در اختیار اداره کل ورزش و جوانان قرار گرفته است.

غلام محمد زارعی با اشاره به اهتمام و نگاه دولت تدبیرو امید به روستاها و مناطق محروم در زمینه ورزش ، تصریح کرد: ظرف 6 سال گذشته بیش از 250 میلیارد ریال طرح های مختلف ورزشی از جمله سالن های چند منظوره و زمین های چمن مصنوعی در سطح روستاهای شهرستان های بویراحمد و دنا به بهره برداری رسیده است.

وی یادآور شد: این میزان اعتبار هزینه شده در قالب بیش از 35 طرح ورزشی در شهرستان‌های بویراحمد و دنا بوده که هم اینک نیز حدود 30 طرح دیگر نیز در دست اجراست.
زارعی افزود: بیش از 100 میلیارد ریال از این میزان اعتبار از محل اعتبارات وزارت نفت برای اجرای طرح‌های ورزشی در سطح روستاهای بویراحمد و دنا بوده است.
شهرستان بویراحمد به مرکزیت شهر یاسوج افزون بر 270 هزار نفر جمعیت دارد.
شهرستان دنا به مرکزیت شهر سی سخت نیز با 2 بخش مرکزی و پاتاوه دارای جمعیتی افزون بر 46 هزار نفر است.
حدود 70 درصد جمعیت شهرستان دنا روستایی است.
کهگیلویه و بویراحمد دارای بیش از یک هزار و 700 روستای دارای سکنه است که حدود یک هزار مورد آن کمتر از 20 خانوار جمعیت دارند.
پراکندگی، دوردست بودن و سخت گذر بودن هزینه‌های خدمات‌رسانی در روستاهای این استان را نسبت به سایر مناطق کشور بالا برده است.
کهگیلویه و بویراحمد با جمعیت حدود 713 هزار نفری افزون بر 50 هزار ورزشکار ساماندهی شده مرد و زن در رشته‌های مختلف دارد.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان