روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

بهترین کشورهای جهان برای مهاجرت کاری کدامند؟

به گزارش اقتصادآنلاین، موسسه «اینتر نِیشِنز» بر اساس 3 شاخص که در مجموع از 6 معیار تشکیل شده، 68 کشور جهان را از نظر سطح رضایت مهاجران کاری در سال 2019 رتبه‌بندی کرده است.

به گزارش یورونیوز، مطابق نتایج این رتبه‌بندی، بحرین جایگاه نخست بهترین مقصد مهاجرتی برای کار را در سال 2018 به ویتنام داده و جمهوری چک برای سومین سال متوالی در میان سه کشور برتر به عنوان مقصد مهاجرتی برای کاری قرار گرفته است. همچنین لوکزامبورگ با جهشی بزرگ از رتبه نهم در سال گذشته میلادی به جایگاه سوم در لیست بهترین کشورها برای مهاجرت کاری سال 2019 رسیده است.

همچنین کشورهای قزاقستان، قطر و لهستان بیشترین بهبود جایگاه در بین کشورهای مناسب برای مهاجرت کاری را در مقایسه با سال گذشته میلادی داشته‌اند. قزاقستان از رتبه 50 به جایگاه بیستم رسیده و قطر نیز با ارتقاء بیست پله‌ای در رتبه 15 بهترین مقاصد مهاجرت کاری جای گرفته است. لهستان نیز 15 رتبه جهش داشته و جایگاه یازدهم بهترین کشور برای مهاجرت کاری رسیده است.

شاخص« کار در کشور خارجی» برای مهاجران که از سال 2014 به این سو هر سال توسط این موسسه منتشر می‌شود، چشم‌انداز شغلی و رضایت از کار، فشار کار و میزان اوقات فراغت، شرایط اقتصادی و امنیت شغلی را به عنوان معیارهای ارزیابی خود در نظر می‌گیرد.

رتبه کشورهای مورد بررسی در انتخاب بهترین مقصد مهاجرتی برای کاری در هر یک از این معیارها بر پایه نظرسنجی انجام شده از نیروی کار خارجی شاغل در آنها به دست می‌آید.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان