روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

تصمیمات مهم کشور باید با اتکا به سرمایه‌های اجتماعی اتخاذ شود

قزوین - ایرنا - استاندار قزوین گفت: سرمایه‌های اجتماعی برای تصمیمات مهم و برنامه‌ریزی در امور کشور باید مورد توجه جدی قرار گیرند و در این زمینه اساتید دانشگاه‌ها خروجی مطالعات خود را به تصمیم گیران کلیدی ارایه کنند.

تصمیمات مهم کشور باید با اتکا به سرمایه‌های اجتماعی اتخاذ شود

هدایت الله جمالی پور شامگاه سه شنبه در نشست کارگروه اجتماعی، فرهنگی استان قزوین با اشاره به برگزاری همایش ملی سرمایه اجتماعی در دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) در آذر ماه امسال، افزود: برای برگزاری یک همایش با موضوع سرمایه های اجتماعی بهتر است با نگاه بومی و محلی، آسیب‌ها را شناسایی و راهکارهای آن از سوی دانشگاهیان در اختیار برنامه ریزان و سیاست گذاران قرار گیرد.
وی اضافه کرد: بخشی از توسعه در کشور بر اساس روحیات جامعه شکل می‌گیرد و همراهی مردم در تحقق توسعه لازم است از این رو باید در بحث سرمایه اجتماعی نگاه مردم به بخش های مختلف سنجیده و بررسی شود.
جمالی پور ادامه داد: در کشور ما مشکل این است که اسناد بالادستی بدون نگاه به سرمایه اجتماعی نوشته می شود و در نتیجه در بین راه اجرای آنها دچار مشکل می‌شویم.
وی با بیان اینکه علت عقب ماندن ما از افق‌های چشم انداز به خاطر آن است که از پایین و مردم برنامه ریزی را شروع نکرده ایم،گفت: نخبگان جامعه باید بر اساس نظر مردم تصمیم بگیرند و اگر هم نظر مردم مشکل داشت با سرمایه‌گذاری فرهنگی آن نگاه را اصلاح کنند.
استاندار قزوین در ادامه با اشاره به مطالعات دانشگاه علوم‌پزشکی و جهاد کشاورزی در خصوص سلامت هشت محصول غذایی از نظر سموم و آفات،افزود: کنترل سلامت محصولات غذایی از اهمیت بالایی برخوردار است و در این زمینه هم باید کشاورزان آموزش ببینند و هم نظارت جدی بر سلامت آنها انجام شود.
جمالی پور افزود: با محصولات غذایی سالم است که می‌توان به صادرات هرچه بیشتر آن هم امیدوار بود و اصولا همه کشورهای دنیا هم روی صادرات خود حساسیت بالایی دارند و رقابت در این حوزه سخت و نفس گیر است.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر