روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

اعتبارات دولتی برای مدرسه‌سازی و مشارکت با خیران کاهش نمی‌یابد

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: هزار میلیارد تومان اعتبار مربوط به ساخت مدارس به طور ۱۰۰ درصد تخصیص یافت و در بودجه سال آینده ردیف مربوطه به خیرین برای مدرسه‌سازی را تغییر نمی‌دهیم.

اعتبارات دولتی برای مدرسه‌سازی و مشارکت با خیران کاهش نمی‌یابد

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، محمد باقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه در همایش ملی بانوان خیر مدرسه‌ساز اظهار‌کرد: شما خیرین کار بزرگی را انجام و آنچه تشخیص دادید دقیقاً نقطه کانونی برای توسعه و پیشرفت کشورهاست، امروز یکی از شاخص‌های توسعه انسانی، آموزش است و کشور‌ها توسعه‌یافتگی را بر پایه آموزش  قرار می‌دهند.

وی افزود: مبلغ هزار میلیارد تومان برای اعتبارات استانی ساخت مدارس تخصیص یافت که تخصیص آن 100 درصد بود و این نشان‌دهنده حمایت دولت از تأمین فضای آموزشی است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: هجدهمین  ستاد بودجه روز گذشته ایجاد شد و بودجه سال آینده در سازمان برنامه و بودجه کشور در مراحل پایانی است و  ارقام کلان بودجه را نهایی کردیم؛ البته ردیف‌ها باقی ماند و امروز به این جلسه آمدم تا بدانم برای سال 99 ردیف عمرانی متناسب با برنامه‌ریزی خیرین و امر مدرسه‌سازی چه مقدار است تا آن را در لایحه بودجه تقدیم دولت کنم.

نوبخت عنوان‌کرد: ممکن است برخی بودجه مصرفی تقلیل یابد، اما ردیف مربوطه به خیرین برای مدرسه‌سازی را تغییر نمی‌دهیم.

وی افزود: نوسازی مدارس به 5 هزار میلیارد تومان بودجه نیاز دارد تلاش داریم مشکل آموزش و پرورش در زمینه مدارس را تا دو سال آینده به طور کامل حل کنیم.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر