روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

واکنش وزارت دفاع روسیه به تهدید ترکیه

خبرگزاری مهر: به نقل از النشره، وزارت دفاع روسیه با اشاره به موضع گیری مقامات ترکیه مبنی بر احتمال از سرگیری عملیات نظامی جدید علیه کردها در شمال شرق سوریه اعلام کرد: از اینکه ترکیه از عملیات نظامی جدید ضد گروههای مسلح کُرد در شمال شرق سوریه خبر می دهد، شگفت زده شدیم. از اینکه وزیر خارجه ترکیه به ازسرگیری عملیات نظامی اشاره کرده است ابراز تعجب می کنیم.

وزارت دفاع روسیه بیان کرد: ما به همه تعهدات خود درباره عقب نشینی کردها از مرزهای ترکیه عمل کرده ایم. ما نیروهای بیشتری از پلیس نظامی روسیه برای آرام کردن اوضاع در مرزهای سوریه با ترکیه اعزام خواهیم کرد.

شایان ذکر است که روز گذشته «چاووش اوغلو»، وزیر خارجه ترکیه در سخنانی اعلام کرد که اگر شمال شرق سوریه از آن‌چه او تروریست نامید، پاکسازی نشود، آنکارا عملیات نظامی خود در این منطقه را از سر خواهد گرفت.

وزیر خارجه ترکیه همچنین گفته است که آمریکا و روسیه آن چه را که ما در ازای توقف عملیات نظامی علیه گروه‌های کردی وای.پی.جی می‌خواستیم، انجام نداده‌اند.

ترکیه پیش از این در توافق با روسیه که در سوچی به امضا رسید و به توافق سوچی مشهور شد، توافق کرده بود که عملیات نظامی خود را در شمال شرق سوریه متوقف کند.

در جریان این توافق همچنین قرار بر عقب نشینی نیروهای کردی از مناطق شمال شرق سوریه و همزمان آغاز گشت زنی مشترک نیروهای ترکی و روسی شد.

با وجود آن که گشت زنی مشترک نظامیان ترکیه و روسیه در شمال سوریه آغاز شده است، اما ترکیه اعلام کرده که نیروهای کردی که آنکارا آن‌ها را تروریست می‌نامد، هنوز از این مناطق عقب نشینی نکرده‌اند.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر