روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

سافت بنک به دنبال ادغام یاهو ژاپن و پیام رسان لاین

شرکت ژاپنی «سافت بنک» (SoftBank) به دنبال ادغام واحد اینترنتی خود به نام «یاهو ژاپن» (Yahoo Japan) در پیام رسان لاین است تا یک غول فناوری ۳۰ میلیارد دلاری را به وجود آورده و در برابر رقبای اینترنتی خود همچون Rakuten قد علم کند.

سافت بنک به دنبال ادغام یاهو ژاپن و پیام رسان لاین

شرکت ژاپنی «سافت بنک» (SoftBank) به دنبال ادغام واحد اینترنتی خود به نام «یاهو ژاپن» (Yahoo Japan) در پیام رسان لاین است تا یک غول فناوری 30 میلیارد دلاری را به وجود آورده و در برابر رقبای اینترنتی خود همچون Rakuten قد علم کند.

کمپانی مورد بحث در بیانیه ای می گوید یاهو ژاپن، که ماه گذشته میلادی به Z Holdings تغییر نام داد، در پیام رسان لاین که شرکت کره ای Naver مالک آن است، ادغام خواهد شد. این قرارداد اکتبر سال 2020 نهایی خواهد شد.

سافت بنک

شرکت های سافت بنک و Naver تا ماه آینده میلادی به توافق نهایی خواهند رسید و هر دو طرف، سرمایه گذاری 50 درصدی در Z Holdings انجام خواهند داد که مسئولیت اداره کردن یاهو ژاپن و لاین را بر عهده دارد.

شرکت Naver، که 73 درصد از سهام لاین را در اختیار دارد، می خواهد در همکاری با سافت بنک باقی سهام این پیام رسان را پیش از رسانه ای شدن خبر ادغام به قیمت 5200 ین به ازای هر سهم خریداری کند. سهام لاین صبح روز دوشنبه با افزایش 2.6 درصدی، به ارزش 5180 ین به ازای هر سهم مبادله می شد.

سران پیام رسان لاین قصد دارند با ورود به حوزه هایی مثل پرداخت های کد QR با Line Pay فعالیت های خود را گسترش دهند؛ اما به خاطر منابع مالی محدود و مخارج سنگین مالکانش، از جمله سافت بنک که با سرویس پرداخت خود به نام PayPay در حال رقابت با این شرکت است، تاکنون در این مسیر موفق نبوده اند.

این قرارداد از آخرین تلاش های ژاپنی ها برای تحکیم صنعت فناوری در این کشور است. ماه جاری میلادی، سافت بنک برند مد و لباس Zozo را تصاحب کرده بود.

«Jaewoong Lee»، از کارآفرینان اهل کره جنوبی و موسس شرکت Daum که رقیب شرکت Naver محسوب می شود، در صفحه فیسبوک خود ضمن اشاره به تنش میان ژاپن و کره جنوبی، قرارداد همکاری بین دو کشور را «مهم ترین همکاری اقتصادی در یک دهه اخیر» توصیف کرد.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر