روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

باقرزاده: بالای ۹۵ درصد سهمیه تیمی المپیک را کسب می‌کنیم/ مقابل مجارستان خوب بازی کردیم اما شکست خوردیم

رئیس فدراسیون شمشیربازی گفت: بالای ۹۵ درصد سهمیه تیمی المپیک توکیو را کسب خواهیم کرد مگر اینکه چینی‌ها بتوانند قهرمان جام جهانی شوند که بعید به نظر می‌رسد.

باقرزاده: بالای 95 درصد سهمیه تیمی المپیک را کسب می‌کنیم/ مقابل مجارستان خوب بازی کردیم اما شکست خوردیم

فضل‌الله باقرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در خصوص عملکرد نمایندگان کشورمان در مسابقات جهانی شمشیربازی در مصر اظهار داشت: به دنبال کسب سهمیه انفرادی در المپیک 2020 نیستیم بلکه در تلاشیم تا سهمیه تیمی کسب کنیم. در این صورت 3 سهمیه انفرادی در المپیک خواهیم داشت و این موضوع برای ما اهمیت زیادی دارد. در این شرایط ما هم در بخش تیمی و هم انفرادی المپیک شانس کسب مدال داریم.

وی افزود: با تمام سختی‌ها و مشکلات و در شرایطی که ویزای مصر در آخرین لحظات صادر شد به جام جهانی اعزام شدیم و در رده ششم تیمی قرار گرفتیم. در حال حاضر شرایط تیم‌ها به هم نزدیک است. کره جنوبی که تیم اول رنکینگ جهانی است برای رسیدن به جمع 8 تیم پایانی مسابقات با نتیجه نزدیک 45 بر44 انگلیس را شکست داد که نتیجه باورنکردنی بود. 45 بر 44 ژاپن را شکست دادیم اما مقابل مجارستان در حالی که خوب بازی کردیم شکست خوردیم.

رئیس فدراسیون شمشیربازی کشورمان تاکید کرد: در پایان مسابقات مصر در بخش تیمی 30 امتیاز گرفتیم و روسیه را پشت سرگذاشتیم و در رده پنجم رنکینگ جهانی قرار گرفتیم.  در حال حاضر هم با تیم آلمان که بالاتر از ما در رده چهارم است تنها 6 امتیاز فاصله داریم.  اگر در جمع چهار تیم اول رنکینگ جهانی قرار بگیریم مستقیم سهمیه المپیک را به دست خواهیم آورد.  در غیر این صورت به عنوان تیم اول زون آسیا سهمیه خواهیم گرفت.

باقرزاده تاکید کرد: خوشبختانه شرایط خوبی داریم و بالای 95 درصد سهمیه تیمی المپیک توکیو را کسب خواهیم کرد مگر اینکه چینی‌ها بتوانند قهرمان جام جهانی شوند که این بعید به نظر می‌رسد. امتیاز ما نسبت به تیم چین بسیار بالاست ما 254 امتیاز و چینی‌ها 188 امتیاز دارند.

وی در خصوص رقابت‌های پیش رو برای کسب سهمیه المپیک در رشته سابر گفت: بهمن‌ ماه مسابقات جام جهانی در ورشو برگزار می‌شود و ما در این مسابقات تکلیف سهمیه را مشخص خواهیم کرد. ما در مسابقات جهانی مادرید، مجارستان و مصر و همچنین مسابقات قهرمانی آسیا در توکیو شرکت کردیم و 3 جام جهانی دیگر را نیز در پیش داریم. از مجموع این 7 مسابقه امتیاز 6 مسابقه محسوب می‌شود و فکر نمی‌کنم با توجه به جایگاه و امتیاز ایران تهدیدی برای ما وجود داشته باشد.

رئیس فدراسیون شمشیربازی یادآوری کرد در حال حاضر یک تیم از آسیا و 3 تیم اروپایی در جمع 4 تیم اول هستند. مجارستان در مسابقات مصر تلاش زیادی کرد تا ایران را شکست دهد چرا که اروپایی‌ها نمی‌خواهند با صعود ایران به جمع 4 تیم اول یک سهمیه قاره خود را از دست بدهند. چینی‌ها دعا می‌کنند که ایران به جمع 4 تیم رنکینگ جهانی صعود کند تا سهمیه زون آسیا به چینی‌ها برسد.

باقرزاده درخصوص مسابقات جام جهانی جوانان جهان که قرار است در تهران برگزار شود، گفت: برای حضور در این مسابقات تیم‌های خوبی اعلام آمادگی کرده‌اند و تاکنون این مسابقات با حضور 12 تیم برگزار خواهد شد. این مسابقات در رنکینگ جهانی تاثیر دارد و همین موضوع باعث شده بهترین‌های دنیا در آن حاضر شوند. ایران با 20 شمشیرباز در مسابقات شرکت خواهد کرد همچنین نایب رئیس فدراسیون جهانی و رئیس فدراسیون ایتالیا میهمان ما در تهران خواهد بود.

 

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر