روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

اطلاعیه سازمان هواشناسی درباره وضعیت آب و هوا طی دو روز آینده

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی به دنبال تشدید بارش باران و برف امروز و فردا ( دوشنبه و سه شنبه ۱۱ و ۱۲ آذرماه ) شاهد بارش شدید برف و باران و وزش بادهای شدید در نقاط مختلف کشور خواهیم بود که احتمال آبگرفتگی معابر و لغرندگی جاده‌ها وجود دارد، بنابراین هموطنان مراقب باشند.

اطلاعیه سازمان هواشناسی درباره وضعیت آب و هوا طی دو روز آینده

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از روابط عمومی سازمان هواشناسی؛ امروز دوشنبه 11 آذرماه پدیده جوی بارش شدید باران و برف و وزش باد شدید آغاز می‌شود که بر اساس آن بارش باران و برف در کردستان و چهارمحال و بختیاری حداکثر بین 40 تا 70 میلیمتر خواهد بود. همچنین پیش بینی شده است که امروز بارش باران و در ارتفاعات برف در کرمانشاه، لرستان، شمال خوزستان و ایلام حداکثر 40 تا 70 میلیمتر و در گیلان و غرب مازندران حداکثر بین 50 تا 70 میلیمتر باشد.

همچنین سه شنبه 12 آذرماه شاهد رگبار، رعد و برق و وزش باد شدید در جنوب شرق خوزستان و شمال بوشهر خواهیم بود که بارش در این مناطق بین 20 تا 40 میلیمتر خواهد بود. همچنین در همین روز در استان‌های لرستان، غرب فارس و کهگیلویه و بویراحمد شاهد بارش باران و در ارتفاعات برف خواهیم بود و میزان بارندگی در این استان‌ها بین 25 تا 45 میلیمتر رخ می‌دهد، حداکثر بارش در گیلان و نیمه غربی مازندران نیز بین 40 تا 60 میلیمتر خواهد بود. 

در همین روز در زنجان و ارتفاعات تهران، البرز و قزوین شاهد بارش برف خواهیم بود و حداکثر بارش در این مناطق بین 15 تا 20 میلیمتر پیش بینی شده است. این شرایط تا اواخر وقت سه شنبه  12 آذرماه ادامه دارد و موجب آبگرفتگی معابر، بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها و احتمال رخداد سیلاب، لغزندگی جاده‌ها، مه آلودگی و کولاک برف و اختلال تردد در محورهای مواصلاتی در استان‌های یاد شده می‌شود، بنابراین لازم است هموطنان احتیاط لازم را هنگام تردد داشته باشند و انجام اقدامات پیشگیرانه را فراموش نکنند.

47237
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر