روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

شناسایی رانندگان متخلف توسط هوش مصنوعی در استرالیا + تصاویر

پلیس استرالیا با تکیه بر هوش مصنوعی و به صورت خودکار، استفاده راننده از گوشی را تشخیص داده و ثبت می‌کند.

شناسایی رانندگان متخلف توسط هوش مصنوعی در استرالیا + تصاویر

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ پلیس "نیو‌ ساوت‌ ولز" استرالیا با کمک هوش مصنوعی به مقابله با معضل استفاده از گوشی در هنگام رانندگی برخاسته است.

پایگاه خبری "بلومبرگ" در گزارشی نوشت، پلیس استرالیا برای غلبه بر این چالش دوربین‌هایی را در سطح شهر نصب کرده‌اند که با تکیه بر هوش مصنوعی و به صورت خودکار استفاده راننده از گوشی را تشخیص داده و ثبت می‌کند؛ تصاویر ثبت شده سپس توسط اپراتورها بازبینی می‌شود تا احتمال خطا به حداقل برسد.

نسخه‌های اولیه این فناوری به وسیله تکنولوژی تشخیص اتوماتیک(ANPR) تاثیر شگرفی در کمک به شناسایی و جلوگیری از ارتکاب جرم داشته است؛  این دستگاه در هر 30 ثانیه یک راننده متخلف در بزرگراه شش خطه را شناسایی می‌کند؛ این کار با استفاده از توانایی بزرگ‌نمایی(زوم) روی رانندگان در حال عبور میسر می‌شود.

این دوربین‌ها علاوه بر سطح شهر، به‌زودی روی ماشین‌های پلیس هم نصب خواهند شد.

رانندگان متخلفی که توسط این دوربین‌ها شکار شوند باید خود را برای پرداخت 233 دلار آمریکا و در برخی موارد دریافت 5 نمره منفی آماده کنند! در صورتی که تخلف در محدوده مدارس روی داده باشد این جریمه به 457 دلار و 10 نمره منفی افزایش پیدا می‌کند.

پلیس استرالیا می‌گوید: «افسران پلیس در حال حاضر از روش‌های مختلفی برای شناسایی رانندگان متخلف استفاده می‌کنند؛ نظارت مستقیم کنار جاده‌ای توسط مامورین آموزش دیده، روش اولیه تشخیص است؛ با این حال، دوربین‌های دوربرد با موفقیت مورد استفاده قرار گرفته‌اند و دوربین‌های تعبیه شده روی کلاه ایمنی پلیس‌های موتور سیکلت سوار همچنان مورد استفاده قرار می‌گیرند.

مقامات استرالیا اطمینان دارند که این امر منجر به حوادث کمتری خواهد شد؛ "برنارد کارلتون"، رئیس دولت نیو ساوت ولز  اظهار داشت که الگوسازی مستقل نشان داده این امر می‌تواند از 100 تصادف شدید و تلفات جدی در فاصله 5 سال جلوگیری کند. 

کشور استرالیا ,

کشور استرالیا ,

انتهای‌پیام/

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر