روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

زیان ۲.۳ تریلیون دلاری قوانین سخت‌گیرانه آلودگی هوا به شرکت ها تا سال ۲۰۲۵

قوانین سخت گیرانه مربوط به آلودگی هوا تا سال ۲۰۲۵ ، ۲.۳ تریلیون دلار از ارزش برخی شرکت های صنعتی، از تولیدکنندگان سوخت‌های فسیلی گرفته تا صنایع کشاورزی و خودروسازی را از بین می‌برد.

زیان 2.3 تریلیون دلاری قوانین سخت‌گیرانه آلودگی هوا به شرکت ها تا سال 2025

 به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، قوانین سخت تر جوی تا 2025 ، 2.3 تریلیون دلار از ارزش برخی شرکت های صنعتی، از تولیدکنندگان سوخت‌های فسیلی گرفته تا صنایع کشاورزی و خودروسازی را از بین میبرد.

 انتظار می رود این قوانین که با هدف پایین آوردن تولید کربن وضع شده اند، با تلاش کشورها برای رعایت قوانین مربوط به قرارداد جوی پاریس برای جلوگیری از گرم شدن هوای زمین، در سال های آینده تسریع شوند.

 بیشترین بخشی که تحت تاثیر این قوانین قرار می‌گیرد، بخش سوخت های فسیلی است که یک سوم ارزش فعلی خود را از دست خواهد داد. سوخت های فسیلی مسئول تولید حدود دوسوم  گازهای گلخانه‌ای در جهان هستند.

 شرکت های زغال سنگ تا 44 درصد ارزش خود را از دست می دهند. در حالیکه طبق گزارشی که افزایش تقاضای نفت را در 2027 پیش‌بینی می‌کند، بزرگترین شرکت های نفت و گاز تا 31 درصد سهم بازار را از دست خواهند داد.

 خودروسازان سرمایه گذاری هنگفتی در خودروهای برقی کرده‌اند و ارزش شرکتهای برقی که برق کم کربن تولید میکنند، احتمالاً دو برابر می‌شود .

این گزارش در شرایطی منتشر شد که سران جهان برای شرکت در کنفرانس تغییرات جوی سازمان ملل در 2019 در مادرید گردهم می آیند.

 167

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر