تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
آکام آتا
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
آکام آتا

خانمی که جوان‌ترین نخست وزیر جهان شد! +فیلم

بعد از کناره‌گیری آنتی رنه، نخست وزیر فنلاند، سانا مارین ۳۴ ساله، وزیر حمل و نقل، از طرف حزب سوسیال دموکرات به عنوان نخست وزیر تازه معرفی شد.

آخرین خبر:بعد از کناره‌گیری آنتی رنه، نخست وزیر فنلاند، سانا مارین 34 ساله، وزیر حمل و نقل، از طرف حزب سوسیال دموکرات به عنوان نخست وزیر تازه معرفی شد.

خانم مارین به عنوان رهبر حزب سوسیال دموکرات،‌ با گرایش چپ میانه، یک دولت ائتلافی را با چهار حزب دیگر هدایت خواهد کرد. رهبران این احزاب همه زن هستند و سن سه نفر از آنها زیر 35 سال.بعد از اینکه اعضای دولت ائتلافی به آقای رنه به دلیل نحوه رسیدگی به اعتصاب کارکنان اداره پست رای اعتماد ندادند، او از مقام خود کنار رفت.سانا مارین در 34 سالگی جوان‌ترین نخست وزیر جهان خواهد شد. بعد از خانم مارین جوان‌ترین نخست وزیران دیگر اولکسی هونچاروک، نخست وزیر اوکراین 35 ساله و جاسیندا آردن، نخست وزیر نیوزیلند 39 ساله هستند.

سانا مارین کیست؟
سانا مارین درمصاحبه‌اش با رسانه‌های فنلاندی گفته است که در یک خانواده شبیه به هیپی‌ها بزرگ شده و در آپارتمانی اجاره‌ای با مادرش و زنی که شریک زندگی مادرش بوده زندگی کرده است.خانم مارین تعریف کرده که مادرش همیشه حامی او بوده و به او اعتماد به نفس داده تا باور کند می‌تواند هر کاری که تصمیم بگیرد انجام دهد. ‌خانم مارین اولین عضو خانواده بود که به دانشگاه راه یافت. او به سرعت در حزب سوسیال دموکرات ترقی کرد و در سال 2015 میلادی در سن 27 سالگی از شهر تامپره نماینده پارلمان شد. خانم مارین که از اوایل تابستان وزیر حمل و نقل فنلاند است، یک دختر 22 ماهه دارد.احتمال اینکه خانم مارین تغییر مهمی در سیاست‌های دولت ایجاد کند بسیار کم است چون برنامه دولت ائتلافی از قبل مشخص بوده است. با این حال خانم مارین که در رای‌گیری انتخاب نخست وزیر با اختلاف کمی از رقیبش پیروز شد، برای همه روشن کرده است که تغییراتی در راه است. او گفته است: "برای اعتماد‌سازی باید خیلی تلاش کنیم. "

او درباره سنش هم گفته است: "من هرگز درباره سن یا جنسیتم فکر نمی‌کنم. من به دلایل ورودم به سیاست فکر می‌کنم. به این فکر می‌کنم چرا شهروندان به ما رای داده‌اند. "
خانم مارین سومین نخست وزیر زن فنلاند خواهد بود.حزب سوسیال دموکرات در انتخابات ماه آوریل بیشترین رای را آورد و به همین دلیل نخست وزیر از این حزب انتخاب می‌شود./بی بی سی

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر