روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

جشنواره اسب عرب ایرانی باید ثبت جهانی شود

اهواز – ایرنا – مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان گفت : شوشتر چندین سال متوالی میزبان جشنواره سراسری زیبایی اسب عرب خالص ایرانی بوده که این رویداد مهم می تواند ثبت ملی و جهانی شود .

جشنواره اسب عرب ایرانی باید ثبت جهانی شود

به گزارش ایرنا افشین حیدری سه شنبه شب در نشست شورای ورزش شهرستان شوشتر افزود : جشنواره زیبایی اسب عرب خالص ایرانی  هم اکنون جایگاه خودش را در تقویم ورزشی کشور و دنیا پیدا کرده است.

وی افزود : شوشتر یکی از خاستگاههای اسب اصیل عرب خالص ایرانی است و باید تلاش شود تا جشنواره اسب در فهرست آثار ناملموس ملی و جهانی ثبت شود .

مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان گفت : انگیزه فرماندار شوشتر و دیگر مسئولان شهرستان برای میزبانی این جشنواره قابل تقدیر است و اداره کل ورزش و جوانان نیز برای برگزاری این جشنواره سراسری با تمام توان پای کار خواهد بود .

وی افزود : به دنبال شور و نشاط در جامعه هستیم و امسال قصد داریم در برخی از استادیوم های ورزشی جشنواره های فرهنگی ، ورزشی برگزار کنیم .

مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان با اشاره به برخی پروژه های اجرا شده در شوشتر گفت : در سال های اخیر در استادیوم تختی شوشتر ،سالن شهرک اندیشه ، بهسازی سالن های ورزشی ، توزیع سیستم های سرمایشی و توسعه تجهیزات ورزشی اقدامات خوبی انجام شده است .

وی افزود : به  25 مدرسه در شوشتر تا پایان آذر ماه تجهیزات و امکانات ورزشی اهدا می شود .

مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان گفت : در خصوص خانه جوان شهرستان شوشتر نیز که مسائل و مشکلاتی داشت امسال برای نخستین خانه جوانی که از محل ارزش افزوده اعتبار گرفته شده ، خانه جوان شوشتر است و به زودی پیمانکار آن مشخص می شود .

وی افزود : برای راه اندازی نمایندگی اداره ورزش و جوانان در بخش شعیبیه نیز آمادگی داریم و چنانچه نیرو معرفی شود برای وی ابلاغ صادر خواهیم کرد .

فرماندار شوشتر نیز در این نشست گفت : شهر ثبت جهانی شوشتر ظرفیت های فراوانی دارد و رویداد هایی که در آن برگزار می شود باید از سطح کیفی مطلوبی برخوردار باشد.

حسین پنبه دانه پور افزود : امکانات لازم شهرستان برای این رویداد مهم ورزشی به کار گرفته می شوند اما نیاز است اداره کل ورزش و جوانان نیز حمایت جدی داشته باشد .

وی ادامه داد : برگزاری این جشنواره در جوار آثار تاریخی هم بین ورزش و میراث پیوندی ایجاد می کند هم باعث معرفی بیشتر این آثار گران بهای تاریخی می شود.

 بیست و هفتمین جشنواره کشوری اسب اصیل عرب خالص ایرانی (قهرمانی کشور) از 23 آذرماه امسال به مدت 2 روز و با حضور اسب‌هایی از سراسر کشور به میزبانی شوشتر برگزار می‌شود.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر