روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

هیات‌های اجرایی به زودی کار خود را آغاز می‌کنند

عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور گفت: به محض ارسال اطلاعات داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی از مراجع چهارگانه به هیات‌های اجرایی، این هیات‌ها کار خود را آغاز خواهند کرد.

عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور گفت: به محض ارسال اطلاعات داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی از مراجع چهارگانه به هیات‌های اجرایی، این هیات‌ها کار خود را آغاز خواهند کرد.

به گزارش «تابناک» به نقل از ایرنا از وزارت کشور، رحمانی فضلی افزود: از روز شنبه که ثبت نام داوطلبان یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی به پایان رسید، هیات‌های اجرایی کار خود را شروع کرده اند.

او ادامه داد: به جز یکی دو شهرستان که نتوانستیم هیات اجرایی را تشکیل دهیم در سراسر کشور در تمامی حوزه‌های انتخابی کار انتخاب این هیات‌ها تمام شده است و به محض اینکه اطلاعات از مراجع چهارگانه به هیات‌های اجرایی ارسال شود، کار خود را شروع می کنند.

وی تصریح کرد: با این حال در اکثر مناطق هنوز کار هیات‌های اجرایی آغاز نشده است؛ چرا که تعداد ثبت نام کنندگان بیش از 16 هزار نفر و بررسی اطلاعات این تعداد زمانبر است اما به محض اینکه مدارک و مستندات به هیات‌های اجرایی ارسال شود، کار خود را آغاز می کنند.

به گزارش ایرنا، رئیس ستاد انتخابات کشور گفت: نام نویسی 15هزار و 618 داوطلب نمایندگی مجلس نهایی شده که با درنظرگرفتن افرادی که دستی ثبت نام کردند این آمار به 16 هزار و 145 داوطلب افزایش می‌یابد.

«جمال عرف» روز یکشنبه در نشست خبری با ارائه آمار و گزارش روند نام‌نویسی داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی افزود: طبق پیش بینی اولیه، ثبت نام انجام شد؛ طبق زمانی قانونی باید تا ساعت 24 شب گذشته نام‌نویسی انجام می شد که به تعداد زیادی به صورت دستی فرم داده شد و هنوز نام‌نویسی آنان در سیستم ثبت نشده است.

وی ادامه داد: در صورت قطعی شدن ثبت نام این افراد تعداد داوطلبان به 16 هزار و 145 نفر افزایش می یابد.

به گفته وی، 88 درصد ثبت نام کنندگان مرد و 12 درصد زن هستند و 248 نفر از نمایندگان فعلی یعنی 2 درصد و 633 نفر از نمایندگان ادوار یا 4 درصد در انتخابات ثبت نام کردند.

معاون سیاسی وزیر کشور درباره میانگین سنی داوطلبان اظهار داشت: 3هزار و 209 نفر بین 36 تا 40 سال، 2 هزار و 837 نفر 42 تا 45 سال هستند.

وی افزود: برمبنای میانگین سنی، کمترین شرکت‌کننده‌ها از سنین 71 تا 75 سال به تعداد 61 نفر ثبت‌نام کننده است.

عرف گفت: کارمندان با 5 هزار و 464 نفر بیشترین گروه شغلی و کمترین تعداد هم به افراد نظامی با 90 نفر تعلق دارد و 4هزار و 101 نفر یعنی 26درصد ایثارگر هستند.

رئیس ستاد انتخابات کشور درباره میزان انصرافی‌های داوطلبان ثبت نام شده گفت: به شکل قطعی آماری نداریم اما به شکل موردی نامه ارسال کردند و درخواست انصراف داشتند.

وی با بیان اینکه همکاران ما در این روزها تحت فشار بوده اند، گفت: هیات‌های اجرایی در همه حوزه‌ها تشکیل شده است؛ استعلامات از مراجع چهارگانه اخذ می‌شود و در روند رسیدگی قرار می‌گیرد.

عرف با اشاره به پیش بینی ستاد برای برگزاری یک انتخابات پویا، گفت: به عنوان مجری انتخابات تمام هم و غم‌مان برگزاری انتخابات است. تقریبا در ابتدای کار هستیم و زمینه‌سازی برای اجرای قانون به عنوان مجری انتخابات یعنی وزارت کشور و ناظر یعنی شورای نگهبان است. امیدواریم افراد کارآمد و در تراز انقلاب برای انتخابات مجلس انتخاب شوند.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان