روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

بررسی علمی یک حرکت ورزشی خارق‌العاده

استاد کونگ‌فو چینی مرز قوانین فیزیک را جابجا کرد+فیلم

یک ویدیوی اعجاب انگیز از یک استاد چینی کونگ فو که توانایی خارق العاده‌ای در پریدن دارد، نحوه پریدن و ایستادن لحظه‌ای وی روی آب را نشان می‌دهد.

استاد کونگ‌فو چینی مرز قوانین فیزیک را جابجا کرد+فیلم

به گزارش ایسنا و به نقل از آی‌ای، یک کلیپ کوتاه وجود دارد که این روزها در حال انتشار وسیع در فضای اینترنت است. این ویدیو یک استاد کونگ فو به نام "شیائو کیانگ" را در حال پرش و ایستادن لحظه‌ای روی آب نشان می‌دهد.

در این ویدئو به نظر می‌رسد که این استاد کونگ فو پس از پریدن روی آب فرود می‌آید و سپس با کمک از آب ارتفاع می‌گیرد! در واقع دیده می‌شود که وی می‌تواند روی آب بایستد و بر ماهیت مایع غلبه کند. اما او چگونه این کار را انجام می‌دهد؟

یک توهم؟

اغلب مردم بعد از تماشای این فیلم کاملاً مطمئن بودند که این یک توهم دیداری است و نمی‌توانستند دلیل متقنی برای آن ارائه دهند که چگونه این کار انجام می‌شود. این در حالی است که "رت آلن" از پایگاه وایرد(WIRED) آنالیز را انجام داد تا آن را برای ما توضیح دهد.

"آلن" نیز تحت تأثیر این ویدیو قرار گرفت، اما او یک قدم جلوتر رفت و چگونگی انجام این کار را با خود مرور کرد.

وی نوشت: من یک سرنخ به شما می‌گویم؛ همین‌طور که او با پرش در حال پرواز در هوا است، به یک نقطه در وسط بدن که مرکز ثقل اوست نگاه کنید. هنگامی که او از زمین می‌پرد، مرکز ثقل او در واقع یک مسیر معمولی سهموی را دنبال می‌کند. درست مثل وقتی که شما یک توپ را به هوا پرتاب می‌کنید. بنابراین تنها نیرویی که در آن نقطه بر وی اعمال می‌شود، تعامل گرانشی با زمین است. این بدان معنی است که او یک شتاب نزولی ثابت دارد و این مسیر آشنا را تولید می‌کند.

"آلن" برای تکمیل نظریه خود، فیلم را از طریق یک برنامه تجزیه و تحلیل ویدیو موسوم به "Tracker" اجرا کرد. سپس حرکت سر، پا و مرکز ثقل "کیانگ" را ردیابی و ارزیابی کرد.

"آلن" پس از ایجاد یک نمودار بسیار دقیق از حرکات "کیانگ" نتیجه گرفت که آنچه واقعاً اتفاق می‌افتد این است که این استاد کونگ فو پاهای خود را در نزدیکی نقطه اوج، به شدت از بدن خود دور می‌کند و سپس آنها را جمع می‌کند.

مدل‌سازی پرش "کیانگ"

"آلن" در این نقطه متوقف نشد و سپس یک مدل از جهش و نحوه پرش "کیانگ" ساخت. وی با استفاده از این فرآیند توضیح داد که تمرکز بیننده روی پاهای "کیانگ" در ویدیو باعث می‌شود که به نظر برسد دو پرش وجود دارد.

در نهایت آلن اظهار داشت که "کیانگ" به نوعی جادوگر است، چرا که برای اکثر ما این یک پرش غیرممکن است و نیاز به سطح بالایی از ورزشکاری و آمادگی فوق العاده جسمانی دارد.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان