روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

ایرانی‌ها چقدر خانه در ترکیه خریدند؟

خرید خانه توسط اتباع خارجی در ترکیه ۵۴ درصد بیشتر شده که در این بین ایرانی‌ها دومین گروه بزرگ خریدار خانه در ترکیه معرفی شدند.

ایرانی‌ها چقدر خانه در ترکیه خریدند؟

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، در 12 ماه منتهی به نوامبر، میزان خرید خانه توسط اتباع خارجی با هدف اخذ اقامت و شهروندی ترکیه نسبت به مدت مشابه سال قبل 54.4 درصد افزایش داشته است.

فقط در ماه نوامبر 138 هزار و 372 مورد انتقال ملک در ترکیه به ثبت رسیده است که نسبت به نوامبر سال قبل حدود 50 هزار مورد افزایش پیدا کرده است.

در ماه نوامبر 3988 خانه به اتباع خارجی فروخته شده است که در مقایسه با نوامبر سال قبل 14.6 درصد کاهش پیدا کرده است. استانبول کماکان اصلی‌ترین مقصد خرید ملک در ترکیه توسط اتباع خارجی بوده است؛ به گونه ای که 47 درصد کل املاک (معادل 1885 دستگاه) از خانه‌های خریداری شده توسط اتباع خارجی در ماه نوامبر مربوط به استانبول بوده است. پس از این شهر، آنتالیا با 825 واحد و آنکارا با 218واحد در رده‌های دوم و سوم قرار گرفته اند.

به گفته مرکز آمار ترکیه، در ماه نوامبر اتباع عراقی با خرید 575 خانه بزرگ‌ترین گروه خریدار مسکن ترکیه بوده‌اند و ایرانی‌ها با 500 واحد، روس‌ها با 300 واحد، افغان‌ها با 216 واحد و سعودی ها با 174 واحد به ترتیب دومین تا پنجمین گروه بزرگ خریدار مسکن در ترکیه بوده اند.

حضور ایرانی‌ها در جایگاه دوم بزرگ ترین خریداران ملک در ترکیه طی ماه نوامبر در شرایطی اتفاق می افتد که طبق اعلام مرکز آمار ترکیه، اتباع عراقی، روسی، عربستانی و افغانستانی بیشترین میزان خرید خانه در ترکیه طی شش ماهه نخست امسال را داشته اند.

یک معامله گر مسکن ترک گفت: با هدفمند شدن جذب سرمایه خارجی از طریق خرید مسکن، ترکیه به یک بازار مطلوب برای خارجی‌ها تبدیل شده است. آمارها نیز این مساله را تایید می‌کنند که شمار خارجی هایی که وارد بازار مسکن شده اند روز به روز در حال افزایش است.

طبق قوانین جدید، اتباع خارجی با خرید خانه‌ای به ارزش 250 هزار دلار و بالاتر می‌توانند شهروندی و تابعیت ترکیه را به دست آورند.

از زمان تصویب این قانون، خرید خانه توسط خارجی‌ها رونق زیادی گرفته است. در حال حاضر متوسط قیمت مسکن در ترکیه 150 هزار دلار است.

 

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان