روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

این گزارش به روز رسانی می‌شود

حمله موشکی سپاه به پایگاه آمریکایی عین‌الاسد

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عملیات جنایتکارانه و تروریستی نیرو‌های متجاوز آمریکایی پاسخ داد.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اعلام کرد: بامداد امروز رزمندگان شجاع نیروی هوافضای سپاه در عملیاتی موفق به نام عملیات شهید سلیمانی با رمز «یا زهرا (س)» با شلیک ده‌ها فروند موشک زمین به زمین، پایگاه هوایی اشغالی ارتش تروریستی و متجاوز آمریکا موسوم به «عین الاسد» را در هم کوبیدند.

از سوی دیگر پنتاگون اعلام کرد: ایران بیش از ۱۲ موشک به سمت نیروهای آمریکایی و ائتلاف در عراق شلیک کرد.روشن است که این موشک‌ها از ایران شلیک شده و دستکم دو پایگاه میزبان نیروهای آمریکایی در الأسد و اربیل را هدف قرار داده است. در حال کار بر روی ارزیابی اولیه خسارت هستیم.

متن بیانیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پی حمله موشکی به پایگاه آمریکا در عراق به این شرح است:

«امت اسلامی داغدار، ملت بزرگ و شهیدپرور ایران اسلامی

زمان تحقق وعده صادق فرارسید و به اذن خداوند متعال بامداد امروز در پاسخ به عملیات جنایتکارانه و تروریستی نیرو‌های متجاوز آمریکایی و انتقام ترور ناجوانمردانه و شهادت مظلومانه فرمانده قهرمان و فداکار نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سردار پرافتخار سپهبد پاسدار شهید حاج قاسم سلیمانی و یارانش، رزمندگان شجاع نیروی هوافضای سپاه طی عملیاتی موفق به نام عملیات شهید سلیمانی، با رمز مقدس یا زهرا (س) با شلیک ده‌ها موشک فروند زمین به زمین، پایگاه هوایی اشغالی ارتش تروریستی و متجاوز آمریکا موسوم به عین‌الاسد را در هم کوبیدند؛ که جزئیات آن متعاقباً به استحضار ملت شریف ایران و آزادگان جهان اسلام خواهد رسید.

سپاه پاسداران انقلاب اسلام با تبریک این پیروزی بزرگ به امت اسلامی و مردم فداکار و عظیم الشان ایران اسلامی اعلام می‌دارد:

۱- به شیطان بزرگ، رژیم صفاک و مستکبر آمریکا هشدار می‌دهیم هر شرارت مجدد و یا تحرک و تجاوز دیگر با پاسخ‌های دردناک‌تر و کوبنده‌تری مواجه خواهد شد.
۲- به دولت‌های متحد آمریکا که پایگاه‌های خود را در اختیار ارتش تروریستی این کشور قرار داده‌اند اخطار داده می‌شود هر سرزمینی، به هر ترتیب مبدأ اقدامات خصمانه و تجاوزگرانه علیه جمهوری اسلامی ایران قرار گیرد، هدف قرار خواهد گرفت.
۳- به هیچ وجه رژیم صهیونیستی را در این جنایات جدای از رژیم جنایتکار آمریکا نمی‌دانیم.
۴- به مردم آمریکا توصیه می‌کنیم برای پیشگیری از خسارت‌های بیشتر، سربازان آمریکایی را از منطقه فراخوانده و اجازه ندهند با نفرت‌افزایی روزافزون رژیم ضدمردمی حاکم بر ایالات متحده جان نظامیان آن کشور بیش از این به خطر افتد؛ و من نصر الا من عندالله العزیز الحکیم. ۱۸ دی ماه ۱۳۹۸
سپاه پاسداران انقلاب اسلامی.»

گزارش لحظه به لحظه از آغاز انتقام سخت؛ حمله موشکی سپاه پایگاه آمریکایی عین‌الاسد

 

گفت و گوی تلویزیونی روحانی تا دقایقی دیگر

۱۸ دی ۱۳۹۸ ۱۰:۰۸

 

ارتش عراق: ۲۲ موشک به عراق شلیک شد

۱۸ دی ۱۳۹۸ ۱۰:۰۶

ارتش عراق ضمن بیان اینکه در عملیات موشکی ایران علیه نیروهای آمریکایی، ۲۲ موشک به عراق شلیک شد، اعلام کرد هیچ عراقی آسیب ندیده است.

ارتش عراق همچنین اعلام کرد ۱۷ فروند موشک بر سر پایگاه عین الاسد فرود آمده و ۵ فروند نیز به اربیل اصابت کرده است.

 

هشدار دولت هند درباره سفر به عراق

۱۸ دی ۱۳۹۸ ۰۹:۵۲

دولت هند روز چهارشنبه ساعاتی بعد از حمل موشکی ایران به دو پایگاه آمریکایی‌ها در عراق از شهروندان خود خواست از سفرهای غیرضروری به عراق خودداری کنند. وزارت خارجه هند در بیانیه‌ای از اتباع این کشور که ساکن عراق هستند خواست هشیار باشند و از سفر داخل خاک عراق خودداری کنند.

سرلشکر باقری: هر گونه شرارت جدید آمریکا پاسخی کوبنده‌تر و قاطع‌تر خواهد داشت

۱۸ دی ۱۳۹۸ ۰۹:۲۹

سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با صدور بیانیه‌ای در پی عملیات مقتدرانه شب گذشته دلاورمردان نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، به سردمداران کج فهم رژیم تروریستی ایالات متحده آمریکا اعلام کرد: عملیات غرورآفرین شب گذشته تنها بیانگر گوشه‌ای از توانمندی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران و در پاسخ به اقدام تروریستی رژیم امریکا در به شهادت رساندن شهید بزرگوار سردار سپهبد پاسدار قاسم سلیمانی می‌باشد و هرگونه شرارت جدید امریکا با پاسخی قوی‌تر، کوبنده‌تر و با وسعت بیشتر مواجه خواهد شد.

وی تاکید کرد: اینک وقت آن رسیده است تا سردمداران شرور ایالات متحده با درک توانمندی جمهوری اسلامی ایران در گستره‌ی وسیعی از جغرافیای جهان، روشی اصولی را اتخاذ کرده و هر چه سریع‌تر نیروهای ارتش تروریستی خود را از منطقه خارج نمایند.

سفر نخست وزیر ژاپن به خاورمیانه لغو شد

۱۸ دی ۱۳۹۸ ۰۹:۲۱

قرار بود نخست وزیر ژاپن طی روزهای آتی به کشورهای حوزه خلیج فارس از جمله عربستان، امارات و عمان سفر کند که در پی حملات موشکی سپاه به پایگاه نیروهای آمریکایی در عراق این سفر را لغو کرد.

کانادا تعدادی از نیروهایش در عراق را به کویت منتقل می‌کند

۱۸ دی ۱۳۹۸ ۰۹:۲۱

جاناتان فانس، رئیس ستاد ارتش کانادا گفت: برخی نظامیان کانادایی در عراق که تعدادشان ۵۰۰ تن است به صورت موقت به دلایل امنیتی به کویت منتقل خواهند شد.

وی در نامه‌ای به خانواده‌های نظامیان گفت: طی روزهای آینده در راستای برنامه‌ریزی ائتلاف آمریکا و پیمان ناتو برخی از نیروهایمان به صورت موقتی به کویت منتقل خواهد شد. ما برای تضمین سلامتی و امنیتشان تلاش خواهیم کرد.

پیش از این ناتو از خارج کردن نیروهایش از عراق به صورت موقتی خبر داده بود.

از سوی دیگر فرانسه اعلام کرد هیچ برنامه‌ای برای کاهش نیروهایش در عراق ندارد.

محسن رضایی: دست ایران روی ماشه است

۱۸ دی ۱۳۹۸ ۰۹:۱۲

محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: تا چند ساعت آینده همه تلفات، حمله موشکلی ایران به عین الاسد را اعلام خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه اقتدار و حیثیت آمریکا موشک باران شد، گفت: بزودی آماری از تلفات تجهیزاتی و انسانی وارده شده به آمریکایی‌ها اعلام خواهد شد. ما ثبت کردیم که آمریکا با این همه تجهیزات پیشرفته و آماده‌باش نتوانستند از سامانه‌های خود استفاده کنند.

رضایی با تاکید بر اینکه دستمان روی ماشه است گفت: اگر آمریکایی‌ها خطایی کنند فوران خشم و نیروهای انقلاب را خواهند دید.

پرواز گسترده پهپادها و بالگردها بر فراز بغداد

۱۸ دی ۱۳۹۸ ۰۹:۰۹

سایت شبکه اسکای نیوز گزارش داد در پی حملات موشکی به پایگاه عین الاسد واقع در استان الانبار در غرب عراق هلی‌کوپترهای آپاچی و پهپادها به پرواز درآمدند.

شبکه المیادین نیز گزارش داده است، در پی پاسخ موشکی ایران به حمله اخیر آمریکا به کاروان حشد شعبی در نزدیکی فرودگاه بغداد گروه‌های مقاومت عراق نیز به حالت آماده باش امنیتی درآمدند.

 

پلوسی خطاب به ترامپ: تحریکات غیرضرور را پایان دهید

۱۸ دی ۱۳۹۸ ۰۹:۰۵

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در واکنش به حملات موشکی ایران علیه مواضع کشورش در عراق گفت از ایران خواست تا به خشونت پایان دهد و به دولت ترامپ نیز تاکید کرد تا تحریکات غیرضرور را متوقف کند.

 نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در توئیتی نوشت: از نزدیک اوضاع را رصد می کند. ما باید از امنیت اعضای ارتش مطمئن شویم که شامل پایان تحریکات غیرضرور از جانب دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا و درخواست برای پایان خشونت‌ها از سوی ایران است. آمریکا و جهان نمی‌تواند جنگ را تاب بیاورد.

 

اولین برآورد از تلفات آمریکا در پایگاه عین الاسد

۱۸ دی ۱۳۹۸ ۰۸:۴۴

یک مقام آگاه در اطلاعات سپاه از حجم تلفات گسترده آمریکایی ها در حمله موشکی ایران خبر داد.

وی گفت: مطابق گزارشات دقیق منابع ما در منطقه تا این لحظه دست کم ۸۰ نظامی آمریکایی کشته و حدود ۲۰۰ نفر زخمی شده‌اند که زخمی‌ها بلافاصله با بالگرد از این پایگاه بیرون برده شده‌اند.

وی افزود: پایگاه عین الاسد یک مجموعه راهبردی برای آمریکا بوده که پشتیبانی از هواپیماهای بدون سرنشین دراین پایگاه انجام می شده است.

این مقام آگاه افزود: ۲۰ نقطه حساس این پایگاه توسط ۱۵ موشکی که شلیک شد مورد اصابت قرار گرفت و تعداد قابل توجهی پهپاد و بالگرد منهدم شد.

وی گفت: به رغم آماده باش کامل آمریکایی ها پدافند آنها نتوانست هیچ عکس العملی نشان دهد.

این منبع آگاه افزود: ۱۰۴ نقطه حساس از مواضع آمریکا در منطقه شناسایی شده که به محض اولین خطای آمریکایی‌ها منهدم خواهد شد

واکنش سفارت آمریکا در امارات به حملات موشکی سپاه پاسداران

۱۸ دی ۱۳۹۸ ۰۸:۳۱

سخنگوی سفارت آمریکا در امارات به حملات موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران علیه پایگاه های آمریکایی در عراق بعد از شهادت سردار سلیمانی واکنش نشان داد.

وی مدعی شد که اوضاع امنیتی نیروهای آمریکایی در امارات بعد از این حملات تغییری نکرده است.

در همین خصوص وزیر انرژی امارات نیز ابراز امیدواری کرد که منطقه شاهد تنش دیگری نباشد.

واکنش وزارت خارجه بریتانیا

۱۸ دی ۱۳۹۸ ۰۸:۲۷

یک مقام وزارت خارجه بریتانیا درباره حملات موشکی ایران به پایگاه‌های آمریکایی در عراق گفت: "ما به صورت اضطراری در حال روشن کردن جزییات واقعه هستیم. اولین اولویت ما امنیت نیروهای بریتانیایی است."

شادی مردم پس از حمله به پایگاه‌های آمریکایی

۱۸ دی ۱۳۹۸ ۰۸:۲۳

آغاز انتقام سخت؛ حمله موشکی سپاه پایگاه آمریکایی عین‌الاسد

آغاز انتقام سخت؛ حمله موشکی سپاه پایگاه آمریکایی عین‌الاسد

آغاز انتقام سخت؛ حمله موشکی سپاه پایگاه آمریکایی عین‌الاسد

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر