روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

درجدیدترین آمار از سوی وزات صنعت نشان داد؛

افزایش طرح‌های مصوب در هیئت سرمایه‌گذاری خارجی/ افزایش ۱۰درصدی تعداد طرح‌های صنعتی، معدنی و تجاری

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، طبق این آمار در هشت ماهه امسال 55 طرح صنعتی، معدنی و تجاری در هیات سرمایه‌گذاری خارجی تصویب شده که نسبت به 50 طرح تصویب شده در مدت مشابه سال گذشته 10 درصد رشد داشته است.

با این وجود حجم کل سرمایه‌گذاری خارجی در این مدت با کاهش 6.3 درصدی مواجه بوده و از 837 میلیون دلار در هشت ماهه اول سال گذشته به 784 میلیون و 600 هزار دلار رسیده است.

با این وجود جزئیات طرح‌های صنعتی، معدنی و تجاری مصوب در هیات سرمایه‌گذاری خارجی از مهرماه امسال منتشر نشده است و طبق آخرین اطلاعات تا پایان شش ماهه نخست امسال 50 طرح به ارزش 762 میلیون و 600 هزار دلار در هیئت سرمایه‌گذاری خارجی تصویب شده که بیشترین حجم این سرمایه‌گذاری تا پایان شهریورماه به افزایش سرمایه‌گذاری برای تولید سیگارت در استان زنجان و گیلان اختصاص داده شده که مبلغ آن معادل 316 میلیون و 643 هزار دلار بوده است.

البته طبق توضیحات درج شده در آمار منتشر شده از سوی وزارت صمت،  این ارقام صرفا مربوط به طرح‌های مصوب هیات سرمایه‌گذاری است و شامل تمام طرح‌ها نیست. از طرف دیگر هنوز مشخص نیست چه مقدار از این سرمایه‌گذاری‌ها محقق شده است.

m4vhGoRWdVrk

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر