روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

معاون مبارزه با جرایم جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی پایتخت خبر داد؛

جاعلان و کلاهبرداران ۲۰۰ میلیاردی پایتخت به دام افتادند

سرهنگ تقی پور از دستگیری اعضاء باند ۳ نفره جعل و کلاهبرداری به ارزش ۲۰۰ میلیارد ریال در تهران خبر داد.

جاعلان و کلاهبرداران 200 میلیاردی پایتخت به دام افتادند

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، سرهنگ کارآگاه جهانگیر تقی پور معاون مبارزه با جرایم جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی پایتخت اظهار داشت: دوازدهم آذر ماه یک فقره پرونده مبنی برجعل و کلاهبرداری به همراه یک نفر متهم به نام "سهراب "30 ساله با دستور بازپرس شعبه اول دادسرای ناحیه 8 تهران برای رسیدگی تخصصی در اختیار کارآگاهان اداره سیزدهم قرار گرفت.

وی درباره نقش سهراب در این باند، گفت: متهم پس از شناسایی سوژه‌ها در فضای مجازی که قصد فروش ملک یا خودروی‌های گران قیمت داشتند با برقراری ارتباط و جلب اعتمادشان با وعده اینکه می‌تواند ملک یا خودروی آن‌ها را به قیمت بالاتری بفروشد، اسناد مالکیت شان را از مالک یا بعضاً از بستگان درجه یک آن‌ها می‌گرفت و سپس این اسناد را در اختیار همدستش به نام "پژمان" قرار می‌داد.

به گفته سرهنگ تقی پور، متهم این اسناد را جعل و سپس سند‌ها را به بهانه اینکه امکان فروش به این قیمت نیست و خریدار ندارد به مالکان اصلی باز می‌گرداند.

این مقام انتظامی افزود: بنا به اعترافات سهراب، همدستش (پژمان) به عنوان سرکرده باند و طراح، با جعل اسناد مالکیت و با جعل وکالت فروش با همدستی همکار دیگرش به نام "لیلا" 3 ملک و 2 خودرو جمعاً به ارزش 200 میلیارد ریال را فروخته اند.

معاون مبارزه با جرایم جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی پایتخت با بیان اینکه دستگیری "پژمان و لیلا" در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت، افزود: کارآگاهان در شاخه دیگر از تحقیقات پلیسی، یک شاکی خانم را شناسایی کردند که وی نیز در اظهاراتش، گفت با شخصی به نام "پژمان" که خود را نمایشگاه دار و سرمایه دار معرفی کرده بود در فضای مجازی آشنا شده است؛ پس از گذشت چند ماه با دادن وعده ازدواج اعتمادم را جلب کرد به گونه‌ای که خودرو شخصی هیوندای اسپورتج ام را در اختیار وی گذاشتم که پس از چندروز با پژمان تماس گرفتم ولی دیگر پاسخگوی تلفنش نبود و فهمیدم او کلاهبردار است.

این مقام انتظامی تصریح کرد: به دنبال اظهارات شاکی، کارآگاهان با انجام اقدامات پلیسی و بهره گیری از روش‌های علمی کشف جرم مخفیگاه پژمان را در محدوده آجودانیه شناسایی و در ششم دی ماه در یک عملیات پلیسی، هر دو متهم (پژمان و لیلا) دستگیر کردند؛ در بازرسی از مخفیگاه آنان یک دستگاه خودرو بی ام دبیلو 528 کشف و به اداره سیزدهم منتقل شد.

تقی پور افزود: پژمان در تحقیقات پلیسی اعتراف کرد با پرسه زنی در فضای مجازی با انتخاب افراد تحصیل کرده و سرمایه دار بضمن ارتباط با آنها، خود را به عنوان نمایشگاه دار و یا سرمایه گذار در زمینه ساخت و ساز معرفی می‌کردم و یا اینکه با دختران جوانی که قصد فروش ماشین و یا ملک را داشتند، ارتباط برقرار کرده و پس از گذشت چندماه با دادن وعده ازدواج، با جلب اعتماد آنها، هر آنچه مطالبه (وجه نقد- طلاجات- خودرو) می‌کردم در اختیارم می‌گذاشتند و پول حاصله را با همدستانم تقسیم و صرف خوش گذرانی می‌کردم.

وی گفت: با دستگیری تمامی اعضای این باند جعل و کلاهبرداری، کارآگاهان تاکنون 15 شاکی "پژمان" را شناسایی کرده اند، متهمان برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار کارآگاهان اداره سیزدهم هستند.

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی پایتخت از شهروندان خواست: کسانی که به این شیوه مورد بزه قرار گرفته اند، می‌توانند برای پیگیری و تشکیل پرونده به اداره 13 پلیس آگاهی پایتخت واقع در خیابان وحدت اسلامی مراجعه و یا با شماره 51055434 تماس بگیرند.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان