تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
آکام آتا
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
آکام آتا

ویروس کرونا موجب خروج خارجی‌ها از چین شد

تهران- ایرنا- به دنبال شیوع ویروس کرونا در چین و افزایش تلفات این بیماری، تا کنون چندین کشور دیپلمات و اتباع خود را از چین خارج کرده و کشورهای دیگر نیز به دنبال آن هستند تا هر چه زودتر اتباع خود را از این کشور منتقل کنند.

ویروس کرونا موجب خروج خارجی‌ها از چین شد

به گزارش آسوشیتدپرس، ویروس کرونا اواخر سال گذشته میلادی در بازار غذاهای دریایی شهر ووهان واقع در استان هوبی در مرکز چین که به طور غیرقانونی حیوانات وحشی می‌فروشند، نمایان شد و هم اکنون علاوه بر 30 استان و منطقه چین در 12 کشور دیگر از جمله آمریکا، استرالیا، تایلند، کره جنوبی، ژاپن، کانادا و فرانسه هم شیوع یافته است.  
این ویروس که از خانواده «ویروس کرونا» است دوره نهفته نسبتا طولانی از چند روز تا دو هفته دارد و همین امر موجب شده تا زمانی که علایمی چون تب و تنگی نفس در مبتلایان بروز نکند، از وجود این بیماری مطلع نشده و برای درمان در بیمارستان حضور نیابند.  
تاکنون 6 نمونه از ویروس کرونا در جهان کشف شده است و با این مورد تعداد آن به هفت مورد رسیده است. این ویروس جزو خانواده بزرگی از ویروس‌ها است که از ویروس سرماخوردگی معمولی تا عامل بیماری سارس را شامل می‌شود در معمولی‌ترین حالت این ویروس موجب سرماخوردگی می‌شود اما در مواردی باعث سندروم حاد تنفسی یا همان "سارس" می‌شود. نشانه‌های ابتلا به این ویروس در انسان تب، سرفه و تنگی نفس است.  
با گسترش روزانه ویروس کرونا و افزایش تلفات این بیماری کشنده، آلمان 90 شهروند خود در منطقه ووهان چین را خارج خواهد کرد.  
مغرب نیز 100 تبعه خود را که عمدتا دانشجو هستند از منطقه ووهان تخلیه می‌کند.  
انتظار می‌رود فرانسه هم 800 نفر از اتباع خود را که در منطقه ووهان زندگی می‌کنند به کشور بازگرداند و برای جلوگیری از شیوع ویروس در فرانسه این شهروندان باید 14 روز در قرنطینه بمانند.  
همچنین پیش بینی می‌شود ژاپن روز سه شنبه پروازهایی را برای بازگرداندن شهروندان خود از ووهان اختصاص دهد. "توشیمیتسو موتگی" وزیر امور خارجه ژاپن گفت که حدود 430 تبعه این کشور در استان هوبی زندگی می‌کنند.  
آرانچا گونزالز لایا وزیر امور خارجه اسپانیا گفت: دولت مادرید در تلاش است تا با همکاری چین و اتحادیه اروپا اتباع اسپانیایی را از منطقه ووهان خارج کند.  
وزارت امورخارجه آمریکا اعلام کرد که پرسنل خود را از کنسولگری ووهان به ایالات متحده انتقال داده و تعداد محدودی صندلی را به شهروندان ایالات متحده در پرواز ارائه می‌دهد.  
براساس بیانیه وزارت خارجه آمریکا برخی از شهروندان ایالت متحده می‌توانند با پرواز جداگانه ووهان را در تاریخ 28 ژانویه (هشتم بهمن) به مقصد سان فرانسیسکو ترک کنند.  
سخنگوی دفتر بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس گفت: لندن با شرکای بین المللی در حال یافتن راه حل‌هایی به منظور کمک به اتباع انگلیس و سایر اتباع خارجی برای ترک ووهان است.  
فرانسوا فیلیپ وزیر خارجه کانادا گفت: اوتاوا حدود 167 تبعه در ووهان دارد. وی به تاریخ و نحوه خروج اتباع این کشور  از ووهان اشاره نکرده است.  
سفارت روسیه در چین گفت: مسکو با پکن در مورد تخلیه اتباع خود از استان ووهان و هوبی در حال گفت و گو است.  
خبرگزاری دوچ لند نوشت: دولت هلند روش‌های انتقال 20 اتباع  خود از ووهان را بررسی می‌کند.  
مقامات میانمار گفتند که برنامه انتقال 60 دانشجو ماندالیایی که در ووهان مشغول به تحصیل بودند را لغو کرده‌اند.  

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر