تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
طراحی سایت سازمند
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
طراحی سایت سازمند

باران کوثری امروز با ظاهری متفاوت به جشنواره می‌آید + عکس

ششمین روز از جشنواره سی‌وهشتم فیلم فجر (امروز ) با پخش دو فیلم داستانی «کشتارگاه» و «مردن در آب مطهر» به جای سه فیلم و حذف یک نوبت نمایش به دلیل پخش شهراورد تهران، ادامه می‌یابد.

باران کوثری امروز با ظاهری متفاوت به جشنواره می‌آید + عکس

ایرنا نوشت: ششمین روز از جشنواره سی‌وهشتم فیلم فجر (امروز ) با پخش دو فیلم داستانی «کشتارگاه» و «مردن در آب مطهر» به جای سه فیلم و حذف یک نوبت نمایش به دلیل پخش شهراورد تهران، ادامه می‌یابد.

عباس امینی با چهارمین فیلم خود در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر شرکت می‌کند. کشتارگاه بازیگران شناخته شده‌ای دارد حضور بازیگرانی؛ مانند باران کوثری، مانی حقیقی، حسن پورشیرازی از نقاط قوت این فیلم است. این فیلم که در بخش نگاه نو جشنواره پذیرفته شده است، ماجرای زندگی مردی به اسم امیر است که چند ماه قبل از فرانسه دیپورت شده است.

او به خاطر پدرش شریک یک جنایت هولناک می‌شود که قصه اصلی این فیلم را شکل می‌دهد؛ جنایت هولناکی که پیرامون قاچاق گوشت شکل می‌گیرد. این فیلم سینمایی ساعت 13.30 پنج‌شنبه 17بهمن در کاخ جشنواره به نمایش در می‌آید. تصویربرداری این درام اجتماعی در بوشهر انجام شده است. امینی پیش از این با ساخت فیلم های والدراما، قصه شب و از نفس افتاده‌ها خود را در عرصه فیلمسازی مطرح کرده بود. 

باران کوثری در «کشتارگاه»

نوید و جمشید محمودی در دومین سانس روز ششم جشنواره فیلم فجر (ساعت 19.30) با فیلم مردن در آب مطهر حضور پیدا می‌کنند. آن‌ها طی چند سال گذشته با ساخت فیلم‌هایی مانند چند متر مکعب عشق، رفتن و شکستن همزمان بیست استخوان مسائل مربوط به مهاجران افغانستانی را به تصویر کشیدند.

برادران محمودی، دو فیلم‌ساز مهاجر برای چهارمین فیلم سینمایی خود، سراغ همان دغدغه قدیمی رفته‌اند. چالش اجتماعی که با قصه عشقی گره می‌خورد و عاقبت آن هم همیشه خوش نیست. این‌بار شخصیت‌های مهاجر فیلم‌ برادران محمودی در کنار همان اتفاق‌های عاشقانه‌شان، قصد دارند به اروپا مهاجرت کنند. مهاجرت غیرقانونی از راه دریا.

 مستند زمستان است را مهرداد زاهدیان ساخته و تهیه کنندگی آن را شهردار تهران بر عهده داشته است. این مستند روز پنج‌شنبه ساعت 22.30 برای اهالی رسانه اکران خواهد شد. مستندی که قصه‌اش در خیابان لاله‌زار تهران روایت می‌شود. خیابان پرخاطره‌ای که نه تنها تهرانی‌ها بلکه اغلب شهرهای کشور اسم آن را شنیده‌اند، این خیابان گذرگاه فرهنگی است. در کنار آن وقایع تاریخی زیادی را هم دیده است از کودتای 1332 گرفته تا اتفاقات پس از آن.

تولید این پروژه سه سال به طول انجامید. فیلم کوتای پاندای قرمز را علی پاک‌نیا با حضور بازیگرانی مانند احسان منصوری و امیرعلی الیاس مهر کارگردانی کرده است.

این فیلم آروزی مرد مسافرکشی را به تصویر می‌کشد که بزرگ‌ترین دغدغه‌اش آرزوی سفر به دانمارک است. روز و شب به این آرزو در ذهن خود پر و بال می‌دهد و دست آخر از این همه رویاپردازی مسافری نصیبش می‌شود که بعد از 8 سال از دانمارک بازگشته مردی که رویای او را زندگی کرده است. در سانس دوم ششمین روز از جشنواره به دلیل نمایش شهراورد تهران در ساعت 16:30 فیلمی اکران نمی‌شود.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان