تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

شگفتی در جام کاسپین

برتری شطرنجباز نوجوان ایرانی برابر استاد بزرگ ارمنستان و صدرنشینی در جام کاسپین

رشت - ایرنا - بردیا دانشور شطرنجباز نوجوان ایران با غلبه بر لئون بابوجیان استاد بزرگ ارمنستان در صدر مسابقات جام کاسپین در رشت قرار گرفت.

برتری شطرنجباز نوجوان ایرانی برابر استاد بزرگ ارمنستان و صدرنشینی در جام کاسپین

دور چهارم از هجدهمین دوره رقابت های شطرنج بین المللی جام کاسپین یکشنبه شب در رشت پایان یافت که در یکی از حساس ترین بازی های این دور، بردیا دانشور موفق شد لئون بابوجیان از ارمنستان را شکست دهد تا با چهار پیروزی متوالی و کسب چهار امتیاز در صدر جدول قرار گیرد.

همچنین ووگار رسولوف از جمهوری آذربایجان و گئورگ هاروتجیان از ارمنستان به ترتیب برابر آریا امیدی و محمدامیر خادمی به برتری دست یافتند تا این دو شطرنجباز نیز با کسب چهار امتیاز به همراه دانشور صدرنشینیان مسابقات جام کاسپین در پایان دور چهارم باشند.

در سایر دیدارهای مهم دور چهارم نیز ، بازی مهد غلامی ارومی از ایران با مسراتدین اسکندروف از جمهوری آذربایجان ، آذر میرزایوف استاد بزرگ شطرنج جمهوری آذربایجان با سیدمحراب خوشکلام از ایران و بازی الکساندر اودوکیموف از روسیه با رضا مهدوی از ایران با نتیجه مسوای خاتمه یافت تا شگفتی های دور چهارم این مسابقات ادامه یابد.

همچنین در دیگر بازی های مهم این دور ، بازی امیررضا پوررمضانعلی استاد بزرگ شطرنج گیلان مقابل آرش داغلی دیگر شطرنجباز ایرانی با نتیجه مساوی خاتمه یافت و مسعود مصدق پور دیگر استاد بزرگ شطرنج ایران مقابل هموطن خود مانی جاهدی به برتری رسید.

تا پایان دور چهارم جدول گروه اول که با حضور  اساتید و شطرنجبازان دارای ریتینگ بین المللی بالای 1800 در جریان است، پس از بردیا دانشور ، ووگار رسولوف و گئورگ هاروتجیان که با چهار امتیا در صدر قرار دارند، امیررضا پوررمضانعلی ، مسعود مصدق پور، سیدمحراب خوشکلام، آرش داغلی و مهدی غلامی از ایران به همراه گیگا کاپارادزه از گرجستان، هایک یرتسیان از ارمنستان و مسراتدین اسکندروف از جمهوری آذربایجان با کسب سه و نیم امتیاز در تعقیب صدرنشینان هستند.

هجدهمین دوره رقابتهای شطرنج بین المللی جام کاسپین از غروب جمعه با حضور 904 شطرنجباز از ایران و کشورهای روسیه، جمهوری آذربایجان، ارمنستان، گرجستان، ترکمنستان، ترکیه و عراق جمعه شب در مجموعه ورزشی یادگار امام رشت در سه جدول آغاز شده که جدول گروه اول شامل شطرنجبازان دارای ریتینگ بین المللی بالای 1800 و اساتید است، در جدول گروه دوم نیز شطرنجبازان دارای ریتینگ بین المللی زیر 1800 حضور یافته و در جدول گروه سوم نیز شطرنجباران زیر 14 سال شرکت دارند.

رقابتهای شطرنج بین المللی جام کاسپین (خزر) به مدت 6 روز در مجموعه ورزشی یادگار امام رشت ادامه می یابد که در نهایت به نفرات برتر جداول مختلف، 600 میلیون ریال جایزه نقدی اهداء می شود.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر