تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
آکام آتا
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
آکام آتا

کرایه‌های حمل و نقل هوایی، ریلی و زمینی در آستانه عید افزایش نخواهد یافت

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران گفت: با تصمیمات اخذ شده در ستاد ارتقای خدمات سفر استان تهران کرایه‌های حمل و نقل هوایی، زمینی و ریلی در آستانه سال نو افزایش نخواهد یافت.

کرایه‌های حمل و نقل هوایی، ریلی و زمینی در آستانه عید افزایش نخواهد یافت

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، محمد تقی‌زاده در حاشیه برگزاری نخستین جلسه ستاد ارتقای خدمات سفر استان تهران در جمع خبرنگاران اظهار کرد: از 11 کمیته‌ای که در ستاد ارتقای خدمات سفر استان تهران فعالیت می‌کنند می‌توان به کمیته حمل و نقل، اسکان، هلال‌احمر و امداد و نجات، کمیته اطلاع‌رسانی و کمیته درمان اشاره کرد که برای هر کدام از این کمیته‌ها  وظایفی پیش‌بینی شده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران خاطرنشان کرد: در این جلسه تعدادی از اعضا گزارشی از عملکرد کمیته‌های خود ارائه کردند که براساس آن تصمیماتی اخذ شده است و بنا بر این شد که کمیته‌ها به صورت مداوم جلساتی را برگزار کنند و در هفته آتی نیز دومین جلسه ستاد ارتقای خدمات سفر استان تهران تشکیل خواهد شد.

تقی‌زاده ادامه داد: یکی از موضوعاتی که از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، مسئله پرداخت کرایه‌های حمل و نقل عمومی است که در این جلسه تصمیم بر این شد که به هیچ عنوان کرایه حمل و نقل عمومی تا پایان سال افزایش نیابد. برهمین اساس کمیته حمل و نقل در این ستاد مسئول پیگیری این مسئله شد.

وی افزود: برهمین اساس و با توجه به تصمیم اخذ شده در نخستین جلسه ستاد ارتقای خدمات استان تهران در آستانه سال نو قیمت هیچ یک از وسایل حمل و نقل اعم از اتوبوس،مترو، قطار و... افزایش نخواهد یافت.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران خاطرنشان کرد: همچنین براساس تصمیم اخذ شده در این جلسه قرار شد کمیته نظارت بر تنظیم بازار با همراهی سازمان صمت و تعزیرات بر نحوه قیمت‌ها نظارت داشته باشند ضمن اینکه تمهیداتی نیز در ایام نوروز برای مراکز درمانی و بیمارستانی اتخاذ خواهد شد که براساس آن نیروها و پرسنل به صورت کشیک در مراکز درمانی به افراد خدمت ارائه خواهند کرد.

وی افزود: همچنین براساس تصمیم اخذ شده مراکز و پایگاه‌هایی در اطراف استان تهران برای ارائه خدمات به مسافران نوروزی و گردشگران در نظر گرفته خواهد شد. شهرداری تهران نیز تمهیداتی را برای تورهای تهرانگردی در ایام نوروز در نظر گرفته است که این برنامه‌ها با همکاری سازمان میراث فرهنگی تهران عملیاتی خواهند شد.

تقی‌زاده گفت: طبق اظهارات مسئولان شهرداری در جلسه امروز 7 مکان برای اسکان موقت مسافران نوروزی در شهر تهران پیش‌بینی شده است که با توجه به صحبت‌های صورت گرفته قرار بر این شد که تعداد محل‌های اسکان از سوی شهرداری تهران در ایام نوروز افزایش یابد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران خاطرنشان کرد: در این جلسه همچنین فرمانداران در شهرستانها مکلف شدند مسائل مربوط به تسهیلات نوروزی مسافران را در ایام نوروز پیگیری کنند علاوه بر آنکه در شهرستانها شهرداری‌ها مکلف به ارائه خدمات به مسافران نوروزی شدند.

وی با اشاره به اینکه پیش‌بینی می‌شود میزان مسافرهای نوروزی به تهران 10 الی 20 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یابد، گفت: با توجه به اینکه تهران موقعیت مناسبی را دارد و حمل و نقل اعم از طریق هوایی و زمینی شرایط مناسبی را در تهران دارد به طبع بسیاری از سفرها مقصدشان از تهران آغاز خواهد شد که در این زمینه نیز تمهیداتی اندیشیده شده است.

 

 

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر