تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
آکام آتا
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
آکام آتا

نتایج قطعی ۷۰حوزه انتخابیه در انتخابات مجلس یازدهم

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل ازمهر، سخنگوی ستاد انتخابات کشور در مورد جزئیات نتایج انتخابات مجلس صبح امروز (شنبه) در مورد نتایج انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، گفت: در استان آذربایجان شرقی حوزه انتخابیه کلیبر، «حسین حاتمی» فرزند حمدلله از مجموع تعداد صحیح آرا 57 هزار و 585 رأی با کسب 17 هزار و 625 رأی راهی ساختمان بهارستان شد.

نتایج انتخابات مجلس یازدهم در برخی از حوزه‌ها

انتخابات

استان آذربایجان غربی

موسوی ادامه داد: در استان آذربایجان غربی حوزه انتخابیه مهاباد، «جلال محمود زاده» از 50 هزار و 54 رأی توانست 19 هزار و 303 رأی کسب کرده است و به عنوان منتخب مردم برگزیده شد.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور با اشاره به نتایج شمارش آرای حوزه انتخابیه بوکان در استان آذربایجان غربی، گفت: «انور حبیب زاده بوکانی» از مجموع آرای صحیح 48 هزار و 350 رأی با 26 هزار و 965 رای به مجلس شورای اسلامی دوره یازدهم راه یافت.

وی افزود: «یعقوب رضازاده» از حوزه انتخابیه سلماس در استان آذربایجان غربی از مجموع 75 هزار و 63 رای با 24 هزار و 767 رای منتخب، به بهارستان راه یافت.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور تصریح کرد: حوزه انتخابیه ماکو، چالدران، پلدشت و شوط در استان آذربایجان غربی «محمد علی‌پور» حائز کسب آرا شدند و در حوزه میاندوآب نیز «مهدی عیسی‌زاده» حائز اکثریت آراء شد.

اردبیل

سخنگوی ستاد انتخابات کشور تصریح کرد: در استان اردبیل حوزه انتخابیه مشکین شهر، «محمود عباس زاده» از 70 هزار و 973 رأی، 32 هزار و 254 رأی را کسب کرده است و به مجلس یازدهم شورای اسلامی راه پیدا کرد.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور خاطرنشان کرد: در حوزه انتخابیه پارس آباد و بیله سوار در استان اردبیل، «عباس جهانگیرزاده» از مجموع تعداد آرای صحیح 108 هزار و 406 رای با 24 هزار و 772 رای منتخب یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی شد.

وی افزود: در حوزه انتخابیه گرمی در استان اردبیل، «ولی اسماعیلی» از مجموع تعداد آرای صحیح 41 هزار و 990 رای با میزان 24 هزار و 169 رای منتخب به مجلس شورای اسلامی راه یافت.

اصفهان

موسوی ادامه داد: در استان اصفهان حوزه انتخابیه نائین، خوی و بیابانک خانم «الهام آزاد» توانسته است از 26 هزار و 319 رأی صحیح، 8 هزار و 570 رأی را به خود اختصاص دهد و به عنوان برگزیده مردم راهی ساختمان بهارستان شود.

وی در مورد استان اصفهان حوزه انتخابیه کاشان و آران بیدگل نیز گفت: «سیدجواد ساداتی نژاد» با کسب 88 هزار و 936 رأی از مجموع آرا 119 هزار و 928 رأی توانسته است به عنوان منتخب مردم راهی مجلس یازدهم شود.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور در مورد استان اصفهان حوزه انتخابیه خمینی شهر نیز اظهار داشت: «محمد تقی نقدعلی» از مجموع 69 هزار و 518 رأی توانسته است 36 هزار و 55 رأی کسب کند و از سوی مردم برگزیده شود.

موسوی در مورد استان اصفهان حوزه انتخابیه اردستان نیز گفت: از مجموع 26 هزار و 628 رأی، «سید صادق طباطبایی‌نژاد» توانسته است 13 هزار و 226 رأی را به خود اختصاص دهد و به عنوان منتخب مردم راهی بهارستان شود.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور با بیان اینکه در حوزه انتخابیه شهرضا و دهاقان در استان اصفهان، «سمیه محمودی» از تعداد آراء صحیح 57 هزار و 991 رای، با اکتساب 20 هزار و 542 رای به بهارستان راه یافت.

وی افزود: در حوزه انتخابیه لنجان در استان اصفهان «حسین رجایی ریزی» و «علی یوسف‌پور» به مرحله دوم انتخابات راه پیدا کردند.

موسوی افزود: در حوزه انتخابیه مبارکه در استان اصفهان، «پروین صالحی مبارکه» از مجموع 39هزار و 196 آرای صحیح با 12هزار و 75 رأی به مجلس شورای اسلامی راه یافت.

بوشهر

وی در مورد استان بوشهر حوزه انتخابیه دشتستان نیز اظهار داشت: «ابراهیم رضایی» از مجموع 85 هزار و 267 رأی توانسته است 36 هزار و 581 رأی را کسب کند و برگزیده مردم دشتستان در مجلس یازدهم شود.

موسوی عنوان کرد: در حوزه انتخابیه دشتی و تنگستان استان بوشهر «غلامحسین کرمی» با اکتساب بیشترین آرا، منتخب مجلس یازدهم شورای اسلامی شد.

خراسان جنوبی

سخنگوی ستاد انتخابات وزارت کشور در مورد استان خراسان جنوبی نیز اظهار داشت: «سلمان اسحاقی» در حوزه قائنات و زبرکوه، «مصطفی نخعی» در حوزه انتخابیه نهبندان و سربیشه و «مجید نصیرانی» در حوزه انتخابیه فردوس، سرابان، طبس و بشرویه به عنوان برگزیده مردم راهی مجلس شورای اسلامی شدند.

وی افزود: در حوزه انتخابیه بیرجند، درمیان و خوسف در استان خراسان جنوبی، «حسین خسروی اسفزار» از مجموع 144 هزار و 850 رای صحیح، با میزان 72 هزار و 872 رای وارد مجلس شورای اسلامی شد.

خوزستان

موسوی در مورد استان خوزستان حوزه انتخابیه شادگان نیز گفت: «مجید ناصری‌نژاد» از مجموع 33 هزار و 28 رای توانسته است 12 هزار و 555 رای را کسب کند و راهی مجلس یازدهم شورای اسلامی شود.

وی با اشاره به آرای شمارش شده حوزه انتخابیه شوش از استان خوزستان عنوان کرد: «محمد کعب عمیر» از مجموع آرای صحیح 92 هزار و 340 رای با اکتساب 23 هزار و 358 رای، نماینده یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی شد.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور با اشاره به شمارش آرا حوزه انتخابیه خرمشهر در استان خوزستان گفت: «سید لفته احمدنژاد» حائز اکثریت آراء شده است.

وی افزود: در حوزه انتخابیه ایذه و باغملک در استان خوزستان، «عبدالله ایزدپناه» از مجموع آرای صحیح 124هزار و 693رأی با 33هزار و 280 رأی به مجلس یازدهم راه یافت.

موسوی خاطرنشان کرد: در حوزه انتخابیه دشت آزادگان و هویزه از استان خوزستان، «قاسم ساعدی» از 76هزار و 247 رأی صحیح و با اکتساب 19هزار و 589 رأی، به بهارستان راه یافت.

سمنان

سخنگوی ستاد انتخابات کشور در مورد استان سمنان نیز گفت: «اردشیر مطهری» از حوزه انتخابیه گرمسار وآرادان و «عباس گلرو» از حوزه انتخابیه سمنان، مهدیشهر و سرخه توانستند با کسب اکثریت آرا به مجلس شورای اسلامی راه پیدا کنند.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور با بیان اینکه در حوزه انتخابیه دامغان از استان سمنان «علی اکبر علیزاده برمی» از مجموع آرای صحیح 37 هزار و 30 رای در مجموع با 11 هزار و 21 رای منتخب به مجلس شورای اسلامی راه یافت.

مازندران

موسوی در مورد استان مازندران نیز گفت: در حوزه انتخابیه آمل «رضا حاجی‌پور» از مجموع 111 هزار و 119 رای، توانسته است 57 هزار و 951 رای کسب کند.

وی خاطرنشان کرد: در حوزه انتخابیه بابلسر و فریدون کنار در استان مازندران «علی اصغر باقرزاده» به یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی راه یافت.

موسوی با اشاره به آراء شمارش شده در حوزه انتخابیه تنکابن، رامسر و عباس آباد در استان مازندران گفت: «سید شمس الدین حسینی» به عنوان منتخب مردم برگزیده شد.

استان مرکزی

موسوی در مورد استان مرکزی نیز گفت: «علیرضا سلیمی» با کسب 10 هزار و 271 رای از مجموع 27 هزار و 752 رای توانسته است به مجلس یازدهم شورای اسلامی راه پیدا کند.

وی اظهار داشت: در حوزه انتخابیه شازند از استان مرکزی «محمود احمدی بیغش» از مجموع آرای 50 هزار و 984 رای صحیح با 24 هزار و 452 رای منتخب به مجلس شورای اسلامی یازدهم وارد شد.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور افزود: در حوزه انتخابیه تفرش، آشتیان و فراهان استان مرکزی «سینا کمال خوانی» حائز اکثریت آراء شد.

موسوی تصریح کرد: در حوزه انتخابیه خمین از استان مرکزی، «علیرضا نظری» از مجموع 35هزار و 437 رأی صحیح و با اکتساب 15هزار و 157 رأی، به بهارستان راه یافت.

همدان

سخنگوی ستاد انتخابات کشور در مورد استان همدان نیز افزود: «محمد مهدی مفتح» در حوزه انتخابی تویسرکان و «حسن لطفی» از حوزه انتخابیه رزن و درگزین و «کیومرث سرمدی واله» از حوزه انتخابیه اسدآباد توانستند اکثریت آرا را کسب کنند و به ساختمان بهارستان راه یابند.

کرمان

وی در مورد استان کرمان نیز اظهار داشت: «شهباز حسن پور بیگلری» از حوزه انتخابیه سیرجان بردسیر، «مصطفی رضا حسینی قطب آبادی» از حوزه انتخابیه شهر بابک، «عفت شریعتی کوهبنائی» از حوزه انتخابیه زرند و کوهبنان و «حسین جلالی» از حوزه انتخابیه رفسنجان و انار توانستند با کسب اکثریت آرا به عنوان برگزیده مردم در مجلس شورای اسلامی راه یابند.

وی بیان کرد: در حوزه انتخابیه کهنوج، منوجان، رودبار جنوب، قلعه گنج و فاریاب در استان کرمان «منصور شکراللهی» به بهارستان راه یافت.

چهارمحال و بختیاری

موسوی با اشاره به آرای شمارش شده در حوزه انتخابیه بروجن در استان چهارمحال و بختیاری، «امیرقلی جعفری بروجنی» از تعداد آراء صحیح 49 هزار و 451 رای با اکتساب 11 هزار و 863 رای به مجلس شورای اسلامی دوره یازدهم راه یافت.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور با اشاره به آرای اخذ شده از حوزه انتخابیه شهرکرد، بُن و سامان از استان چهارمحال و بختیاری، گفت: «احمد راستینه هفشجانی» از مجموع آرای صحیح 89 هزار و 600 نفر، با تعداد 35 هزار و 879 رأی به بهارستان راه یافت.

خراسان رضوی

سخنگوی ستاد انتخابات کشور با بیان اینکه در حوزه انتخابیه درگز از استان خراسان رضوی «حسن رزمیان مقدم» از مجموع 32 هزار و 870 رای صحیح با اکتساب 9 هزار و 184 رای، راهی بهارستان شد.

موسوی تصریح کرد: در حوزه انتخابیه گناباد و بجستان از استان خراسان رضوی، «محمد صفایی دلویی» از مجموع آرای صحیح 50 هزار و 810 رای با اکتساب 23 هزار و 607 رای به مجلس دوره یازدهم راه یافت.

زنجان

موسوی افزود: در حوزه انتخابیه ماه‌نشان و ایجرود در استان زنجان «سیدمرتضی خاتمی» از مجموع آرای صحیح 41 هزار و 191 رای با 17 هزار و 763 رای منتخب به بهارستان راه یافت.

موسوی بیان کرد: در حوزه انتخابیه خدابنده در استان زنجان «سیدالبرز حسینی» به بهارستان راه یافت.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور با اشاره به آرای حوزه انتخابیه ابهر، خرم‌دره و سلطانیه در استان زنجان گفت: «حسن شجاعی علی‌آبادی» از مجموع آرای صحیح 84هزار و 826 رأی صحیح و با اکتساب 19هزار و 454 رأی منتخب مردم در مجلس شورای اسلامی شد.

فارس

وی عنوان کرد: در حوزه انتخابیه اقلید فارس، «مسلم صالحی» از مجموع آرای صحیح 43 هزار و 391 رای با 14 هزار و 580 رای منتخب راهی مجلس دوره یازدهم شد.

موسوی اضافه کرد: در حوزه انتخابیه لارستان، خنج و گراش در استان فارس، «حسین حسین‌زاده» از مجموع آرای صحیح 87هزار و 930 رأی و با اکتساب 28هزار و 399 رأی راهی بهارستان شد.

کردستان

موسوی با اشاره به آرای حوزه انتخابه قروه و دهگلان استان کردستان تصریح کرد: «پرویز اوسطی» از مجموع آرای صحیح 67 هزار و 59 رای با میزان 17 هزار و 196 رای به مجلس شورای اسلامی دوره یازدهم راه یافت.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور همچنین گفت: حمدالله کریمی در حوزه انتخابیه بیجار در استان کردستان با 6 هزار و 847 رأی صحیح با علیرضا زندیان با تعداد آراء 5 هزار و 837 رأی از مجمع آراء صحیح 37 هزار و 284 رأی به مرحله دوم انتخابات رفتند.

گیلان

سخنگوی ستاد انتخابات کشور در ادامه با اشاره به آرای حوزه انتخابیه بندر انزلی از استان گیلان افزود: «احمد دنیامالی» از مجموع 34 هزار و 121 رای صحیح با میزان 16 هزار و 735 رای به مجلس شورای اسلامی راه یافت.

موسوی با اشاره به آراء شمارش شده در حوزه انتخابیه آستارا استان گیلان تصریح کرد: «غلامرضا مرحبا» با کسب اکثریت آراء به مجلس شورای اسلامی راه یافت.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور اضافه کرد: در حوزا انتخابیه رودبار در استان گیلان «مهرداد گودرزورز چگینی» با اکتساب اکثریت آراء راهی بهارستان شد.

وی عنوان کرد: در حوزه انتخابیه املش در استان گیلان «محمد صفری ملک میان» با کسب اکثریت آراء منتخب مردم در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی شد.

یزد

موسوی یادآور شد: در حوزه انتخابیه اردکان استان یزد «محمدرضا دشتی اردکانی» از مجموع 27 هزار و 642 رای صحیح با میزان 15 هزار و 848 رای منتخب به بهارستان راه یافت.

موسوی با اشاره به آرای شمارش شده حوزه انتخابیه تفت و میبد یزد عنوان کرد: «سیدجلیل میرمحمد میبدی» از مجموع 52 هزار و 575 رای صحیح با 20 هزار و 286 رای  راهی مجلس شورای اسلامی شد.

آذربایجان شرقی

وی افزود: در حوزه انتخابیه میانه در استان آذربایجان شرقی به دلیل اینکه دو کرسی در مجلس شورای اسلامی دارد. «مهدی اسماعیلی» به مجلس راه یافت و آقایان «علی شامی» و «بهنام صفایی» به مرحله دوم راه یافتند.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور با اشاره به آرای شمارش شده حوزه انتخابیه اهر و هریر در استان آذربایجان‌شرقی عنوان کرد: «احمد محرم‌زاده یخفروزان» از مجموع آرای صحیح 72هزار و 999 رأی صحیح، با مجموع 29هزار و 826 رأی، منتخب مردم در مجلس شورای اسلامی شد.

البرز

موسوی بیان کرد: در حوزه انتخابیه ساوجبلاغ، نظر آباد و طالقان در استان البرز «علی حدادی» به مجلس شورای اسلامی یافت.

گلستان

سخنگوی ستاد انتخابات کشور در ادامه با اشاره به آرای شمارش شده در حوزه انتخابیه رامیان و آزادشهر استان گلستان بیان کرد: «غلامعلی کوهساری» از مجموع 83هزار و 76 رأی صحیح و با اکتساب 38هزار و 615 رأی، منتخب مردم در مجلس شورای اسلامی شد.

وی ادامه داد: در حوزه انتخابیه علی‌آباد از استان گلستان، «رحمت‌الله نوروزی» از مجموع 61هزار و 591 رأی صحیح و با به دست آوردن 35هزار و 907 رأی، به انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی راه یافت.

ایلام

موسوی بیان کرد: در حوزه انتخابیه دهلران، دره‌شهر، آبدانان و بدره از استان ایلام، از مجمع آراء صحیح 94 هزار و 90 رأی، «بهزاد علیزاده» با 18 هزار و 505 رأی و «صادق کرمی» با 16 هزار و 372 رأی در مرحله دوم، با هم به رقابت می‌پردازند.

سیستان و بلوچستان

وی با اشاره به آرای حوزه انتخابیه سراوان، سیب، سوران و مهرستان در استان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: «ملک فاضلی» از مجموع آرای صحیح 119هزار و 107 رأی با اکتساب 43هزار و 530 رأی به یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی راه یافت.

اعلام نتایج اولیه تهران

سیداسماعیل موسوی سخنگوی ستاد انتخابات کشور ظهر امروز(شنبه) با حضور در جمع خبرنگاران با تاکید بر اینکه تجمیع نتایج آرا برای اعلام میزان مشارکت صورت نگرفته است، گفت: 36 نفر نخست از کاندیداهای حوزه انتخابیه تهران مشخص شده اند.

وی افزود: مشارکت در 208 حوزه انتخابیه با تجمیع نتایج شعب باید انجام شود که هنوز صورت جلسه نهایی نشده است بنابراین آمار دقیق از این حوزه ها به دست ما نرسیده است.

موسوی خاطرنشان کرد: می خواهیم هر چه سریعتر این تجمیع را انجام دهیم و میزان مشارکت را اعلام کنیم اگر پیشدستانه عددی را بگوییم امکان دارد با عدد نهایی مغایرتی داشته باشد.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور با اعلام 36 نامزد تهران به ترتیب تعداد آرا، گفت: این افراد به ترتیب شامل محمدباقر قالیباف، سیدمصطفی آقامیرسلیم، مرتضی آقاتهرانی، الیاس نادران، سیدمحسن ده نبی، سیدمحمود نبویان، محسن پیرهادی، احسان خاندوزی، ابوالفضل عمویی، فاطمه رهبر، اقبال شاکری، بیژن نوباوه وطن، مجتبی توانگر، روح الله ایزدخواه، احمد نادری، زهره الهیان، سیدنظام الدین موسوی، عبدالحسین روح الامینی، مهدی شریفیان، سیدرضا تقوی، مالک شریعتی نیاسر، سمیه رفیعی، سیدعلی یزدی خواه، علی خضریان، فاطمه قاسم پور، مجتبی رضاخواه، رضا تقی پور انوری، زهره سادات لاجوردی، غلامحسین رضوانی، عزت الله اکبری تالارپشتی، وحید یامین پور، حمید رسایی، علی جعفری، علیرضا محجوب، محمدصادق شهبازی و سهیلا جلودارزاده هستند.

رئیس ستاد انتخابات کشور در رابطه با آمار حوزه انتخابیه سمیرم عنوان کرد: «رحیم کریمی» با مجموع آراء 5 هزار و 959 رأی و «اصغر سلیمی» با تعداد رأی 5 هزار و 908 رأی از 30 هزار و 299 رأی صحیح، به مرحله دوم انتخابات راه یافتند.

وی افزود: در حوزه انتخابیه گلپایگان و خوانسار از مجموع آراء صحیح 39 هزار و 406 رأی «سید مسعود خاتمی» با 21 هزار و 471 رأی به مجلس شورای اسلامی دوره یازدهم راه یافت.

موسوی همچنین عنوان کرد: در حوزه انتخابیه ایلام، ایوان، کرداول، مهران، ملک شاهی و سیروان از مجموع آراء صحیح با تعداد 172 هزار و 320 رأی، «علی اکبر بسطامی» با 42 هزار و 296 رأی با «سارا فلاحی» به تعداد رأی 36 هزار و 909 رأی به مجلس شورای اسلامی راه یافتند.

رئیس ستاد انتخابات کشور افزود: در حوزه انتخابیه کنگان، دیر، جم و عسلویه از مجموع آرا 90 هزار و 344 رأی، «موسی احمدی» با اکتساب 38 هزار و 998 رأی به مجلس بهارستان راه یافت.

وی خاطرنشان کرد: در حوزه انتخابیه تربت حیدریه، مهولات و زاوه از مجموع آرا 131 هزا رو 627 رأی «محسن زنگنه» با 56 هزار و 706 رأی به یازدهمین مجلس شورای اسلامی راه یافت.

وی با اشاره به آراء شمارش شده در حوزه انتخابیه خواف و رشت خوار گفت: از مجموع آراء صحیح 101 هزار و 693 رأی «احمد اکبرپور» با 63 هزا رو 994 رأی منتخب مردم در مجلس شورای اسلامی شد.

موسوی خاطرنشان کرد: در حوزه انتخابیه کاشمر، خلیل آباد و بردسکن از مجموع آراء 126 هزار و 696 رأی، «جواد نیک بین» با 29 هزار و 487 رأی به مجلس شورای اسلامی راه یافت.

رئیس ستاد انتخابات گفت: در حوزه انتخابیه اسفراین از مجموع آراء صحیح 60 هزار و 978 رأی، «امان الله حسین پور» با 19 هزار و 312 رأی به بهارستان راه یافت.

موسوی بیان کرد: در حوزه انتخابیه رامهرمز و رامشیر از مجموع آراء صحیح 66 هزار و 319 رأی، «ابراهیم متینیان» با اکتساب 22 هزار و 519 رأی منتخب مردم در مجلس شورای اسلامی شد.

وی ادامه داد: در حوزه انتخابیه شاهرود، میامی و بسطام از مجموع آراء صحیح 93 هزار و 264 رأی، «علی اصغر خانی» با 34 هزار و 83 رأی به مجلس شورای اسلامی راه یافت.

موسوی گفت: در حوزه انتخابیه نیریز و استهبان از مجموع آراء صحیح 80 هزار و 140 رأی، «فرهاد طهماسبی» با 28 هزار و 847 رأی، راهی بهارستان شد.

رئیس ستاد انتخابات کشور تصریح کرد: در حوزه انتخابیه جهرم از مجموع آراء صحیح 79 هزار و 797 رأی، «محمدرضا رضایی کوچی» با اکتساب 39 هزار و 940 رأی منتخب مردم در مجلس شورای اسلامی شد.

وی اظهار داشت: در حوزه انتخابیه بوئین زهرا و آوج از مجموعه آراء 74 هزار و 631 رأی «روح الله عباس پور» با اکتساب 37 هزار و 589 رأی راهی مجلس شورای اسلامی شد.

موسوی خاطرنشان کرد: در حوزه انتخابیه کرمان و راور از مجموع آراء صحیح 225 هزار و 460 رأی «محمدرضا پورابراهیمی داورزنی» با 130 هزار و 195 رأی و محمد مهدی زاهدی با 90 هزار و 714 رأی به مجلس شورای اسلامی راه یافتند.

رئس ستاد انتخابات کشور گفت: در حوزه انتخابیه بافت، راور و ارزوئیه از مجموع آرا 58 هزار و 748 رأی، «صمد الله محمدی» با 18 هزار و دو هزار منتخب مردم در مجلس شورای اسلامی شد.

این خبر در حال تکمیل است....

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر