روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

شهردار منطقه ۲ تهران مطرح کرد؛

تلطیف فضای شهری پایتخت در طرح استقبال از بهار در روزهای کرونایی

کشت پور آخرین اقدام‌های انجام شده برای اجرای طرح استقبال از نوروز در منطقه ۲ تهران را تشریح کرد.

تلطیف فضای شهری پایتخت در طرح استقبال از بهار در روزهای کرونایی

چهارم فروردین///// تلطیف فضای شهری در طرح استقبال از بهار در روزهای کرونایی تهرانرسول کشت پور شهردار منطقه 2  تهران در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، در تشریح آخرین اقدام‌های انجام شده در طرح استقبال از نوروز گفت: مدیریت شهری منطقه 2 همزمان با اجرای طرح‌های مختلف برای مقابله با کرونا و ضدعفونی و پاکسازی معابر و مراکز، برای استقبال از بهار کاشت گل و گیاه، نصب المان‌های نوروزی و نورپردازی در معابر را با هدف تلطیف و آراستگی محیط شهری در قالب طرح استقبال از نوروز در دستور کار خود قرار داد.

شهردار منطقه 2 تهران افزود: با توجه به شرایط کنونی که نگرانی ناشی از شیوع ویروس کرونا بر جامعه حاکم شده است، مدیریت منطقه 2 ضمن رعایت نکات بهداشتی و ضدعفونی و پاکسازی معابر و مراکز، طرح استقبال از نوروز  با هدف تلطیف و ایجاد نشاط در فضا‌های شهری اجرا شد.

کشت پور با اشاره به ایجاد فرش گل در بدنه بزرگراه‌ها تصریح کرد: بیش از 9 هزار مترمربع از بدنه بزرگراه‌ها، بوستان‌ها و معابر با کاشت نشای فصلی گونه‌های گیاهی مانند بنفشه، شب بو آراسته شد و همچنین  احداث گلجای برای گلکاری‌های متنوع در معابر و میادین از دیگر اقدامات شهرداری منطقه 2 بود.


بیشتر بخوانید: همدلی مردم برای مقابله با کرونا جلوه وحدت ملی پس از جنگ تحمیلی 


او با اشاره به کاشت و توزیع بیش از 38 هزار و 500 اصله نهال گفت: با توجه به اهمیت فضای سبز در کاهش آلودگی هوا و حفظ محیط زیست، طرح فراگیر توزیع و کاشت نهال در باغچه منازل شهروندان و همچنین کاشت نهال در حاشیه معابر و بدنه بزرگراه‌ها در قالب طرح نهضت درختکاری در سطح محلات اجرا شد.

شهردار منطقه 2 تهران با اشاره به نصب المان‌های شهری در سطح منطقه گفت: به منظور زیباسازی منظر شهری، نماد‌های آئینی نوروزی شامل سفره هفت سین، المان عمو نوروز، ننه سرما و همچنین المان خانواده شاد در معابر و میادین نصب شد و از دیگر اقدام ها در این زمینه می توان به  نصب المان‌های طنین نوروز در بلوار قیصر امین پور اشاره کرد.

کشت پور با اشاره به بهسازی بوستان های منطقه 2 تهران بیان کرد: تأمین روشنایی، بهسازی وسایل ورزشی و بازی کودکان، رنگ آمیزی و تعمیر مبلمان بوستان‌ها، آلاچیق‌ها، ساعت‌ها و رنگ آمیزی و ایمن سازی و رفع نقص آب نما‌های بوستان ها از دیگر اقدامات این منطقه در اجرای طرح استقبال از سال نو بود.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر