روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

استاندار:اصناف کم‌خطر چهارمحال و بختیاری از ۲۳ فروردین می‌توانند آغاز به کار کنند

شهرکرد- ایرنا- استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: اصناف کم‌خطر استان با رعایت پروتکل‌ها و دستورالعمل‌های بهداشتی می‌توانند واحدهای خود را از ۲۳ فروردین بازگشایی کنند.

استاندار:اصناف کم‌خطر چهارمحال و بختیاری از 23 فروردین می‌توانند آغاز به کار کنند

اقبال عباسی روز دوشنبه در ستاد استانی مقابله و پیشگیری از ویروس کرونا افزود: در همین راستا امور صنفی و دانشگاه علوم پزشکی با تشکیل کارگروهی، هماهنگی‌های لازم و فهرست مشاغل مربوطه را تهیه و اطلاع‌رسانی کنند.

وی ادامه داد: مدارس و دانشگاه‌ها نیز متناسب با مصوبه ستاد ملی تا پایان فروردین ماه تعطیل است، اما در خصوص مقطع دکترای دانشگاه‌ها می‌توان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی زمینه بازگشایی این کلاس‌ها را فراهم کرد.

عباسی، با بیان اینکه ادارات استان از 23 فروردین با 2 سوم کارمندان فعال می‌شوند، تصریح کرد: با این وجود کارمندان پرخطر، باردار و جانبازان شیمیایی همچنان می‌توانند از دورکاری استفاده کنند.

استاندار چهارمحال و بختیاری ،در ادامه روند مقابله با ویروس کرونا در استان را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: با وجود موقعیت جغرافیایی استان و قرار گرفتن در مسیر استانهای بزرگ، روند کنترل و نظارت بر مبادی ورودی به خوبی انجام گرفته است و در ادامه نیز با جدیت لازم پیگیری می‌شود.

عباسی، با اشاره به انتقادات برخی از هم‌استانی‌ها در خصوص تردد پلاک‌های غیربومی در استان، تصریح کرد: مردم استان چنانچه با خودروهای غیربومی مواجه شدند یا اطلاعی از سکونت این افراد در مناطق مختلف استان دارند با شماره 190 تماس گیرند تا فرایند غربالگری و تست سلامتی آنها انجام گیرد.

وی با تاکید بر حمایت از واحدهایی که به تولید محصولات بهداشتی اقدام کرده‎اند، گفت: بانک‌های عامل فرایند اعطای تسهیلات به این واحدها را در اولویت قرار دهند.

عباسی، در ادامه با تاکید بر خودداری عشایر از کوچ زودهنگام به استان، اظهار داشت: با توجه به تهدیدهای ناشی از شیوع ویروس کرونا، کوچ عشایر در این مقطع خطرآفرین است  و باید از ورود آنها به استان جلوگیری شود.

به گزارش ایرنا، ویروس کرونا یا کووید 19 به بیشتر کشورهای جهان سرایت کرده است و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته است تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.
شست‌وشوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن‌های مکرر و منع سفر و اجتماعات از جمله نکاتی است که پزشکان متخصص برای پیشگیری از شیوع این ویروس توصیه می‌کنند.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان