روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

میراث مرتضی ویژه برنامه شبکه چهارسیما برای سالروز شهادت شهید آوینی

شبکه چهار سیما به مناسبت سالروز شهادت شهید مرتضی آوینی ،ویژه برنامه سه قسمتی «میراث مرتضی» را روی آنتن می برد

میراث مرتضی ویژه برنامه شبکه چهارسیما برای سالروز شهادت شهید آوینی

شبکه چهار سیما به مناسبت سالروز شهادت شهید مرتضی آوینی ،ویژه برنامه سه قسمتی «میراث مرتضی» را روی آنتن می برد.
به گزارش رسیده، تولید مستندهای روایت فتح در سالهای دفاع مقدس، یکی از شاخص ترین تجربه های تلویزیونی آن سالها بود که ابتدا در گروه جنگ و سپس در گروه روایت فتح پیگیری شد. لحن، زبان و جهان خلق شده در این مستندها، تجربه منحصربه فردی از تولید مستند جنگی به حساب می آمد که نقش سید مرتضی آوینی دربه دست آمدن این لحن و زبان، نقشی انکار ناپذیر بود. پس از گذشت نزدیک به سه دهه از شهادت سید مرتضی آوینی، مستندهای روایت فتح همچنان در حافظه ایرانیان ماندگار است و حتی در مواردی راه خود را به خارج از مرزهای ایران نیز باز کرده و دستمایه پژوهش های سینمایی و فرهنگی شده است. علاوه بر آن، نسل جدیدی از مستند سازان و سینماگران همچنان با استفاده از ویژگی های مختلف سبکی و محتوایی مستندهای روایت فتح دست به تجربه های مختلفی در این سالها زده اند.
برنامه «میراث مرتضی»، تلاشی است برای بازخوانی آثار و اندیشه های آوینی و بررسی تجربه هایی که توسط دوستان، همکاران و شاگردان او در سالهای پس از شهادتش انجام شده است.
حسین محمودیان اجرای «میراث مرتضی» را برعهده دارد که در هر قسمت میزبان دو کارشناس می شود. سینمای شهید آوینی، تجربه ی زیسته با شهید آوینی و انفجار اطلاعات عناوین قسمت های این ویژه برنامه است.
در قسمت اول مجری برنامه میزبان محمدحسین مهدویان کارگردان سینما و هادی بهروز فیلمبردار سینما می شود و با آنها در خصوص سینمای شهید آوینی گفتگو میکند.
حجت الاسلام عباس محسنی پژوهشگر فرهنگی و محمدرضا ابوالحسنی نویسنده و پژوهشگر فرهنگی مهمانان دومین شب از برنامه «میراث مرتضی» خواهند بود.
سومین قسمت از این ویژه برنامه با حضور مریم امینی همسر شهید آوینی و مهدی همایونفر همکار شهید آوینی با موضوع انفجار اطلاعات پخش می شود.
«میراث مرتضی» به تهیه کنندگی مصطفی پورمحمدی محصول گروه ادب و هنر شبکه چهار سیما است که در سه قسمت چهارشنبه 20 فروردین ساعت 22 و پنجشنبه و جمعه ساعت 23 از شبکه چهار پخش می شود.

اشتراک گذاری در:

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان