روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

جشنواره عصر جدید کرونایی ویژه مهدکودک‌های قزوین

قزوین - ایرنا - جشنواره عصر جدید کرونایی ویژه کودکان و مربیان مهدکودک‌های استان قزوین در سال جاری برگزار می‌شود.

جشنواره عصر جدید کرونایی ویژه مهدکودک‌های قزوین

مدیرکل بهزیستی استان قزوین روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این جشنواره با هدف بهینه‌سازی اوقات فراغت کودکان سه تا 6 سال و ارزیابی مربیان آموزشی در مهدهای کودک‌های استان قزوین برگزار می‌شود.

علیرضا وارثی با بیان اینکه این جشنواره به افزایش ساعات بهره‌وری کودکان منجر می‌شود، افزود: مسابقه بین کودکان در سه بخش مذهبی، هنری و ورزشی با 11 عنوان برگزار می‌شود و هر کودک می‌تواند بر اساس علاقه مندی و تخصص نسبت به ارسال آثار اقدام کند.

بر اساس اعلام این جشنواره خانواده‌ها باید در محورهای زیر از کودکان خودشان حداکثر پنج دقیقه فیلم ضبط کرده و به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

مذهبی:

1 -  قرائت و ترتیل قرآن کریم ( کودکان می‌توانند هر بخشی از قرآن را که مایلند از حفظ و یا به روش روخوانی به صورت ترتیل یا قرائت بخوانند)

2 -  بیان حدیث و ترجمه (اگر کودکان حدیثی را حفظ هستند با اصل و ترجمه و یا فقط ترجمه آن را بخوانند)

3 -  تعریف قصه قرآنی یا زندگانی اهل بیت (ع) (کودکانی که یک قصه خوب قرآنی و یا از زندگی اهل بیت (ع) را می‌دانند جلوی دوربین موبایل تعریف کنند)

هنری:

3 - شعر خوانی و دکلمه (با توجه به اینکه کودکان شعرها و دکلمه‌های متعددی را حفظ هستند، این شعرها و دکلمهها را حتی می‌توان به شکل نقالی و شاهنامه خوانی اجرا کرد)

4 - قصه گویی (یک قصه قشنگ را که کودکان بلدند یا پدر و مادر برایش تعریف کرده‌اند را مجددا جلوی دوربین تعریف کنند )

5 - طنزگویی یا استنداپ کمدی (در مورد هرچیزی که دوست دارید مثل خاطره طنز و خنده‌داری که برای کودک شما و یا خانواده اتفاق افتاده و یا هر مطلبی که خنده‌دار باشد)

6 - شیرین کاری (از هنرهایی است که معمولا همه یکی از آن را بلدند! صدای خوب، راه رفتن روی دستان و خلاصه هر کار ویژه‌ای که کمتر کسی قادر باشد آن را انجام دهد)

7 - نقاشی وطراحی ( نقاشی و طراحی از هر موضوع دلخواه)

8 - کاریکاتور (از هر موضوع دلخواه مشروط به اینکه کپی نباشد؛ تولیدی بودن کاریکاتورها آزمایش می‌شود)

9 - کاردستی (کاردستی که کودکان درست کرده‌اند و توضیح در مورد ساخت آن)

10 - موسیقی ( اگر کودکی ساز زدن بلد است می‌تواند آن را جلوی دوربین بنوازد و فیلمش را ارسال کند)

ورزشی: 

11 - هرکار خلاقانه‌ای که این روزها برای پرکردن اوقات فراغت انجام می‌شود مانند حرکات ورزشی)

وارثی بیان داشت: مربیان مهدکودک‌ها می‌توانند هر کار خلاقانه‌ای که جهت آموزش از راه دور کودکان و رفع دلتنگی آنان انجام می‌دهند را در قالب فیلم 5 دقیقه‌ای ازسال کنند.

مدیرکل بهزیستی استان قزوین خاطرنشان کرد: آثار تولیدی باید به آدرس الکترونیکی [email protected] تا پایان روز پنجم اردیبهشت ارسال شود.

وی با بیان اینکه نام و نام خانوادگی و سن و نام مهدکودک باید قیدگردد، یادآور شد: در هر رده آثار جداگانه (کودکان و مربیان) ارزیابی شده و به سه نفر برتر کودکان و مربیان و سه مهدکودک برتر که بیشترین آثار را ارایه کرده جایزه اهدا می‌شود.

116 مهد کودک در استان قزوین فعال است.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان