روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

سدهای تهران آمادگی کنترل سیلاب‌های احتمالی را دارند

تهران - ایرنا - مدیر دفتر بهره برداری و نگهداری تاسیسات آبی و برق آبی شرکت آب منطقه‌ای تهران گفت: همه سدهای تهران با توجه به بارش‌های پیش‌بینی شده، آمادگی کنترل سیلاب های احتمالی را دارند.

سدهای تهران آمادگی کنترل سیلاب‌های احتمالی را دارند

«محمد شهریاری» روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: مدیریت مخازن سدهای تحت پوشش شرکت آب منطقه ای تهران از بهمن ماه پارسال در دستور کار قرارگرفت، به گونه‌ای که با توجه به حجم ذخیره در سد ماملو برنامه‌ریزی و تخلیه جهت ایجاد ظرفیت ذخیره‌سازی سیلاب‌های احتمالی از اواخر بهمن ماه صورت گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: آب تخلیه شده از این سد برای تامین بخشی از نیاز آب کشاورزی و تغذیه مصنوعی دشت ورامین استفاده شده و در عمل هیچ آبی هدر نمی‌رود.

به گفته شهریاری، اکنون ذخیره سدهای پنجگانه تهران 701 میلیون متر مکعب است در حالیکه این حجم در روز مشابه سال گذشته 727 میلیون مترمکعب بوده است.

مدیر دفتر بهره‌برداری و نگهداری تاسیسات آبی و برق آبی شرکت آب منطقه‌ای تهران ادامه داد: اکنون مخازن سدهای تهران نسبت به پارسال با کسری 26 میلیون مترمکعبی روبرو هستند.

وی میزان ورودی سدها از ابتدای فروردین امسال تا نوزدهم این ماه را 124میلیون مترمکعب عنوان کرد و گفت: سال گذشته در همین بازه زمانی ورودی سدها 265 میلیون مترمکعب بوده و با کاهش 53 درصدی مواجه هستیم.

شهریاری موجودی سدامیرکبیر را 132 میلیون مترمکعب، سد لتیان 49میلیون مترمکعب، سد لار 31 میلیون مترمکعب،  سد طالقان 317میلیون مترمکعب و سد ماملو را 173میلیون مترمکعب اعلام کرد.

این مقام مسوول میزان بارندگی استان تهران را از ابتدا تا بیستم فروردین ماه  71 میلیمتر عنوان کرد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته کاهش 24 درصدی را نشان می دهد.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان